Cracow Reggae Festival 2012

Data: 10.03.2011r.

Otwarcie bram: 17:00

Start: 18:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

Wstęp biletowany.   Sobota 10.03.2012:             Jamal             Indios Bravos             Duberman             Dancehall Masak – Rah (Jr. Stress, 27Pablo, Drajwa)  

Gdzie kupić bilety?

 

W dniach 09 -10 marca 2012 roku w klubie „Kwadrat” odbędzie się już trzecia edycja Cracow Reggae Festivalu. Po niesłychanym sukcesie dwóch poprzednich edycji kolejny raz na scenie klubu zaprezentuje się czołówka polskich artystów związanych z muzyką reggae/dancehall/ska. Nie zabraknie również pokazów tańca dancehall w wykonaniu Malwiny „CYTRYNY” Żygowskiej oraz Agaty Wojtaszek z zespołu Ukku-Bit Divass.  Imprezę poprowadzi szalony i nieobliczalny duet znany z poprzedniej edycji CRF- Dur Men Jr. & Dj Bart!!

 

Festiwal wspiera Lech

 

Koncertowy rozkład jazdy prezentuje się następująco:

piątek 9.03.2012:

Maleo Reggae Rockers

            Kacezet & Fundamenty

            Pajujo

            Zjednoczenie Sound System (Dj Krzaku, Pablopavo, Diego + goście)

 

Sobota 10.03.2012:

            Jamal

            Indios Bravos

            Duberman

            Dancehall Masak – Rah (Jr. Stress, 27Pablo, Drajwa)

           

 

 

Sylwetki Artystów:

Poniżej przedstawione zostały sylwetki artystów, którzy wezmą udział w Cracow Reggae Festiwalu.

 

maleo

Maleo Reggae Rockers
„Rzeka Dzieciństwa”

Najnowszy album Maleo Reggae Rockers „Rzeka Dzieciństwa” jest wydarzeniem niespotykanym i zupełnie wyjątkowym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów –Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Utwory te po raz pierwszy zostały zagrane w wersji reggae, jednocześnie pieczołowicie zachowując charakter oryginałów!
Zespół dostał zgodę nawet od tych którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i p. Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych wersji ze studia piosenek „Płoną Góry, Płoną Lasy”, „Pod Papugami” i „Jednego Serca”!
Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock steady, blusa i funky, wszystko mocno osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych . Osiągniecie takiego efektu było możliwe dzięki nagraniom na tzw. „setkę”, tak jak robiono to w tamtych czasach. Całość materiału została zarejestrowana w studiu Sound &More z użyciem całej palety starego analogowego sprzętu i instrumentów z tamtych lat, jednocześnie wykorzystując możliwości współczesnej technologii audio. Następnie nagrania trafiły do studio As One gdzie zostały zmiksowane przez dwójkę mistrzów reggae i dubu Mario Dziurexa Activatora i Jarka „Smaka” Smoka. Materiał muzyczny dzięki tym wszystkim staraniom zachowuje spójność i świeżość. Dodatkowo zaproszeni goście; wokaliści i raperzy młodego pokolenia (Wilku, Gutek ,Lilu ,Ras Luta, Pięć Dwa), komentują teksty starszych mistrzów z pozycji XXI wieku, co okazuje się b. ciekawym zabiegiem .
Płytę pointuje zaskakująca wersja Etiudy Rewolucyjnej w wersji Dub!

Track Lista:
1. Pomaluj Moje Sny
2. Płoną Góry, Płoną Lasy feat. Mateo Pospieszalski
3. Pod Papugami feat. Lilu
4. Rzeka Dzieciństwa feat. Ras Luta
5. Jednego Serca
6. Korowód II feat. Gutek
7. Kiedy Byłem Małym Chłopcem feat. Wilku
8. Zegarmistrz Åšwiatła
9. Gdybym Był Wichrem
10. Strzeż Się Tych Miejsc feat. Pięć Dwa
11. Etiuda Rewolucyjna Dub

 

kcz

Kacezet & Fundamenty

Nowy projekt znanego między innymi ze wspólnej płyty z Dreadsquadem oraz wokalisty soudsystemu – Soundz of Freedom, Kacezeta. Warstwę muzyczną cechuje prostota formy. Kompozycje są zgrabne, zaczepiają chwytliwymi ale nie tandetnymi melodiami. W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności. Wielkim atutem tych prostych piosenek jest warstwa liryczna. KaCeZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami. Bez wysiłku bawi się akcentem, na…dając polskiemu językowi unikalną melodykę. W zgrabny sposób opowiada o sprawach istotnych i trudnych, (Fundamentalnych) unikając jednocześnie wpadnięcia w pułapki patosu czy banału. Dzięki swej szczerości, bezpośredniości i luzowi, potrafi wystąpić wobec słuchacza z pozycji dobrego przyjaciela, dbającego o nasze powodzenie. Materiał został wyprodukowany przez Dżeksonga Onaszkiewicza – lidera legendarnego reggaeowego zespołu Immanuel. Koncert, który odbędzie się 9.03.2012 w ramach Cracow Reggae Festival’u będzie premierowym występem projektu Kacezet & Fundamenty w Krakowie.

 

Pajujo

Pajujo

Pajujo – to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym SKA, które wspiera energiczna sekcja dęta. Instrumentarium zespołu ukształtowało się w marcu 2005 roku, czas ten można również uznać za datę powstania kapeli. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu. Pajujo to przede wszystkim dobra zabawa i koncerty, których zagrali już ok 200. Dzięki płynącej ze sceny pozytywnej energii, występy Pajujo cieszą się dużym uznaniem publiczności. Chłopaki mimo młodego wieku osiągnęli już dość sporo. Do największych osiągnięć Pajujo należą:           
– kwiecień 2006, nagroda Publiczności na festiwalu „ROCKTIME” w Opolu
– marzec 2007, nagroda Publiczności na festiwalu „FAZA” w Katowicach  
– I-sze miejsce na konkursie ROCK REGGAE FEST SUPPORT 2007 w Brzeszczach
– I-sze miejsce na przeglądzie zespołów studenckich SPAZM 2007 w Katowicach  
– II miejsce na przeglądzie młodych zespołów „MUZYCZNA JESIEŃ 2007” w Grodkowie.  
– I-sze miejsce na przeglądzie zespołów rockowych Party Rura Kraków 2008      
– Nominacja do „Muzycznej nadziei polskiego reggae” pisma FreeColours

 

Z

Zjednoczenie Sound System

Znani między innymi z zespołu Vavamuffin wokaliści – Reggaenerator oraz Pablopavo wspierani przez selektora Krzaka oraz trzeciego wokalistę – Diego. Założony ponad 10 lat temu soundsystem rozkręca w całym kraju imprezy taneczne według jamajskiej receptury (Selektor + 3 Dee-Jay – MC wg nomenklatury inna Ney York Stajlee), prezentując nowoczesne rytmy wyspiarskie wraz z wokalami. Mają za sobą wiele występów w całym kraju, choć miejscem ich rezydowania jest Warszawa. Jako Soundsystem są zwycięzcami dwóch edycji AntiBabilon Sound Clasch. Poza tym dotarli do finału I Lubelskiego Pojedynku Sound Systemów a także zwyciężyli Sound Clash 2003 we Wrocławiu. Zjednoczenie ma na swoim koncie występy na największych polskich festiwalach oraz wspólne koncerty z takimi gwiazdami jak Mad Professor, Dub Syndicate, Jah Free, Vibronics, Zion Train etc. Trzecia edycja CRF będzie jedną z niewielu okazji do zobaczenia soundsystemu w pełnym składzie – Krzak, Pablopavo, Diego, Mr Reggaenerator.

 

Jamal

Jamal

Poczatek JAMAL to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka „Mioda” Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego. Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne kolo, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiazał sie zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjska ekipa Mattafix, skład JAMAL zmienił sie kilkakrotnie, powstały płyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów. Aktualnie zespół pracuje nad nowa płytą: muzyka sie nagrywa, teksty sie piszą. Szczegóły niebawem!!! Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej o JAMAL, posłuchaj muzyki, przyjdź na koncert.

 

 

 

Indios

Indios Bravos

Zespół Indios Bravos został założony w 1997 roku przez dwóch Piotrków – wokalistę „Gutka” Gutkowskiego oraz gitarzystę i kompozytora Banacha. Pierwszy półoficjalny album zespołu wydany został w 1999 roku i nosił tytuł „Part One”. Wydany przez wytwórnię Kuby Wojewódzkiego album szybko się rozszedł, a fani w całym kraju mogli uczestniczyć w dziesiątkach koncertów. Pierwszy w pełni oficjalny album Indios Bravos – „Mental Revolution” ujrzał światło dzienne w 2004 roku. Kolejne albumy – wydany w 2007 roku krążek „Peace” oraz w 2009 „Indios Bravos” umocniły pozycję zespołu na rynku i zaowocowały setkami koncertów w kraju i za granicą, również na największych festiwalach, w tym między innymi dwukrotnie na Przystanku Woodstock, gdzie nagrane zostało koncertowe DVD. Do dyskografii zespołu zaliczyć należy również wydany w 2009 roku koncertowy album – „On Stage”. Muzyka Indios Bravos to niesamowita mieszanka rocka, reggae i bluesa nabierająca nowego kształtu na doskonałych, w pełni dopracowanych koncertach.

 

Duberman

Duberman

Duberman rozpoczął swoją działalność wiosną 2002 roku w Krakowie. Impulsem do powstania stał się najazd imigrantów z różnych części kraju. Pierwszy utwór zespołu zarejestrowany został w lipcu 2002 roku i pojawił się na składance Radio Åšwietlicki. Zespół sporo koncertował odwiedzając większość polskich miast. Przełom w działalności nastąpił w 2005 roku, kiedy to zarejestrowane i wydane zostało koncertowe DVD, do dziś stanowiące najlepszą wizytówkę zespołu. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka płyta – King of The Day. W 2007 roku zespół zawiesił swoją działalność, aby wrócić w pełnym składzie na festiwalowy sezon 2011. Od momentu reaktywacji Duberman’a można spotkać na największych festiwalach, między innymi Ostróda, Afryka. W marcu 2012 roku zespół po raz pierwszy od kilku dobrych lat na żywo zobaczą również Krakowianie. Okazją do tego będzie trzecia edycja Cracow Regga’e Festival’u.

 

dancehall

Dancehall Masak Rah

 Imprezowy oddział w skład którego wchodzą Junior Stress, 27 Pablo oraz Drajwa. Pomysł na powstanie kolektywu powstał jesienią 2008 roku a jego głównym celem było rozkręcania najlepszych w kraju imprez dancehall’owych w warszawskim klubie Mandala. W rok po rozpoczęciu cyklu ekipa została zaproszona do Polskiego Radia aby na antenie Czwórki (wcześniej Euro) robić cotygodniową audycję poświęconą muzyce i kulturze dancehall. W niedługim czasie audycja stała się jednym z popularniejszych programów nadawanych na falach stacji. Latem 2010 roku ekipa zaliczyła doskonały letni sezon grając na największych Reggae festiwalach w Polsce. Repertuar setów Dancehall Masak-rah granych na koncertach to wspólne mikstejpy, spontaniczne nawijki oraz solowe projekty Juniora Steress’a i 27 Pablo w nowych, mocno imprezowych aranżacjach. Warto dodać, że występ Dancehall Masak-Rah na Cracow Reggae Festival’u będzie ich pierwszym wspólnym występie w Krakowie, a sam kolektyw tak rzadko występuje na południu Polski, że grzechem byłoby ominąć ich występ. Szykujcie się na konkretny ogień ze sceny!!!

 

Durmen Jr

Dur Men Jr.

Selektor, Muzyk, Konferansjer, Prezenter Telewizyjny a obecnie student Wrocławskiej Szkoły Filmowej. Przygodę z muzyką reggae rozpoczął w 2007 roku, mniej więcej w tym samym okresie zaczął koncertować z grupą SKANABIS. Od 2006 roku zajmuje się szeroko rozumianą konferansjerką, a dokładniej prowadzeniem imprez, rozkręcaniem i podkręcaniem publiczności, w czym jest naprawdę dobry. Imprezy z udziałem Dur-Men’a Jr. to ogrom pozytywnych wibracji, dobrego słowa, a co najważniejsze żywiołowej konwersacji z publicznością Jego charyzma porywa nawet najbardziej odpornych na dancehallowo-raggamuffinowe dźwięki!

 

 

 

dj bart

Dj Bart

Znany w klubach niemalże całej Polski, jeden z najlepszych rodzimych Dj’ów hip-hop’owych. DJ Bart działa od piętnastu lat wspólnie z DJem Feelx’em w ramach MadCrew. Współtworzył także legendarny skład hip-hop’owy Kaliber 44. Jego działalność można również usłyszeć na płytach takich artystów jak Abradab, Tede, Nowator i wielu innych.

 

 

a

Agata Wojtaszek /Ukkubit DivAss/

Przygodę z tańcem rozpoczęła w szczecińskim ognisku baletowym w wieku 6 lat. Po roku w ramach poszukiwań zaczęła trenować gimnastykę artystyczną przy której trwała 5 lat. Następnie zainteresowała się tańcem nowoczesnym (disco, hip – hop, etc). W 2007 roku rozpoczęła przygodę z tańcem dancehall, która trwa do dziś. W 2010 roku dołączyła do ekipu Ukku-Bit DivAss skupiającej prawdopodobnie najlepsze tancerki w kraju. Od września 2010 jest również nauczycielką dhl w szkole High Definition w Szczecinie. Na swoim koncie ma wiele występów na prestiżowych zawodach, w których regularnie zajmuje miejsca w czołowej „trójce”.

 

m

Malwina Żygowska /Ukkubit DivAss/

To zapalona miłośniczka i promotorka kultury dancehall. Instruktorka tańca w Braterstwie Stylu Dance Studio w Bydgoszczy oraz Nakle nad Notecią. Jurorka dancehallowych zawodów Boom Boom Festivalu 2010 oraz Antikings Dancehall Queen Contest. Finalistka Dancehall Queen Contest 5 (najstarszego konkursu DH w Polsce odbywającego się pod patronatem BUMP Sound oraz Dancehall Queen Polska) Zdobywczyni 2go miejsca w prestiżowym konkursie Reebok Dancehall Clash w Warszawie oraz 4go na zawodach Pimps of Dancehall w Radomiu. Obecnie współtworzy prawdopodobnie najlepszy w Polsce zespół tancerek – Ukku-Bit DivAss.

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00Strachy na Lachy – Nowa płyta „Przechodzień o wschodzie”

Data: 07.10.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl