Cracow Reggae Festival 2013

Data: 09.03.2013r.

Otwarcie bram: 17:30

Start: 18:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na kolejną edycję Cracow Reggae Festival'u.

Drugiego dnia wystąpią dla Was:

Vavamuffin (23:30 - ??)

Ras Luta & Riddim Band (21:30 – 23:00)

Tabu (20:00-21:00)

EastWest Sound (Kuba1200 & Cheeba) (18:30-19:30)

Gdzie kupić bilety?

Na dobry początek chcielibyśmy zaprosić Was na CRF2013 Before Party, które odbędzie się w piątek 1 marca 2013 roku w klubie „Pod Jaszczurami”. Na scenie wystąpi między innymi Dancehall Masak – Rah w składzie Jr. Stress, Pablo 27, Drajwa i inni. Pełne info: http://www.facebook.com/events/531594573518840/!!

Koncertowy rozkład jazdy CRF2013 prezentuje się następująco:

piątek 8.03.2013:

Grubson & BRK(23:30-??)
Natural Dread Killaz (21:30-23:00)
Tallib & Sztoss (20:00-21:00)
Mesajah (18:30 – 19:30)

Sobota 9.03.2013:

Vavamuffin (23:30 – ??)
Ras Luta & Riddim Band (21:30 – 23:00)
Tabu (20:00-21:00)
EastWest Sound (Kuba1200 & Cheeba) (18:30-19:30)

imprezę prowadzą: Dj Bart & Dur Men Jr.

Cracow Reggae Festival na stałe wpisał się już w kanon największych klubowych imprez reggae w naszym kraju. W dniach 8-9 marca 2013 w klubie „Kwadrat” odbędzie się już czwarta edycja tej imprezy. Ogromny sukces poprzednich trzech edycji jeszcze mocniej mobilizuje nas do działania. Ponownie na scenie klubu „Kwadrat” zaprezentuje się czołówka polskich artystów związanych z muzyką reggae/dancehall/ska. Dodatkowo, tydzień wcześniej w klubie „Pod Jaszczurami” odbędzie się oficjalne Before Party, na którym wystąpi między innymi najbardziej imprezowy soundsystem w Polse – Dancehall Masak – Rah (pełne info: http://www.facebook.com/events/531594573518840/). Obu imprez nie można przegapić!!! Pamiętajcie, że ilość biletów jest ograniczona, a w przeszłości regularnie brakowało ich w dniu imprezy, dlatego serdecznie polecamy korzystanie z przedsprzedaży.

Załoga widzimy się więc 1,8 oraz 9 marca 2013 roku!!! Big Up!!!

Cracow Reggae Festival 2013 oraz CFR2013 Before Party wspierają: LoveKrakow.pl, Reggaenet.pl , rrr.com.pl , Muzyka.pl , slizg.eu , Free Colours, Lubisz To!, Positiv Sounds, Radio Rewers, Magazyn Krakowski, Beautifulnight.pl, break.pl, wkrakowie oraz Babu Films

Sylwetki Artystów:

Poniżej przedstawione zostały sylwetki artystów, którzy wezmą udział w czwartej edycji Cracow Reggae Festiwal’u.

GRUBSON & BRK 

Grubson to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego pierwsza styczność z muzyką miała miejsce już w 1993 roku, kiedy zainspirowany działaniami starszego brata zajarał się rapem. Niewiele później udzielał się w kilku undergroundowych projektach, które jednak nie przetrwają siły czasu. Pierwszy solowy nielegal GrubSona („N.O.C.”) zawierał mieszankę stylów – od rapu, przez ruffneck aż po dancehall. Album zyskał sporo pozytywnych komentarzy, jednak dopiero parę lat później artysta wdarł się szturmem na polską scenę muzyczną wydając debiutancki legalnym albumem „O.R.S.” (2009r.). Świetny kontakt z publiką, zaowocował wieloma koncertami solowymi oraz w prawdopodobnie najbardziej energetycznym składzie hip-hopowym – 3oda Kru (wraz z Metrowym, Bu oraz Jot’em). Wraz z 3odą Kru GrubSon wydał jeden album – „Parhastyczny Mikstejp”, który wywołał ogromny szum na polskiej scenie muzycznej. Kolejny solowy album to dwupłytowe wydawnictwo „Coś Więcej Niż Muzyka” , które w szybkim czasie uzyskało status platynowej płyty. Żeby tego było mało, rok później Grubson wraz z dj’em B.R.K. wydał wspólny album „Gruby Brzuch”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS. Koncerty Grubsona to niewyobrażalna dawka energii, która nie pozwoli nikomu ustać w miejscu. Jego występ na Cracow Reggae Festival’u zwieńczy pierwszy dzień imprezy.

NATURAL DREAD KILLAZ

Zespół założony w 2003 roku we Wrocławiu przez dwóch braci – Mesjaha i paXona. Bracia w zespole tworzą rolę nawijaczy i producentów. Debiutancka płyta zespołu – „Naturalnie” wydana została w 2005 roku nakładem wytwórni Blend Records. Doskonałe przyjęcie albumu zaowocowało dziesiątkami koncertów oraz obecnością na największych festiwalach w Polsce. Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami zarówno w Polsce jak i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, Third World, The Congos, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy, Arested Development. W 2008 roku swoją solową płytę wydaje Mesjah (“Ludzie Prości”, Pink Crow). Album członka NDK pozytywnie przyjęty przez fanów uzyskuje nominację do Fryderyków. Artysta zrzeka się jednak nominacji. Na przestrzeni lat wykrystalizował się obecny skład Natural Dread Killaz, którym na scenie współtowarzyszy zespół Riddim Bandits, z którym to nagrali swój drugi długo oczekiwany album pt. „Ile Lat”. Album ukazał się we wrześniu 2010 roku i zgodnie z przewidywaniami sporo „zamieszał” na polskiej scenie muzyki reggae/dancehall.

MESAJAH

Frontman i współzałożyciel Natural Dread Killaz. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie równoległej solowej kariery. Krążek „Ludzie prości”, który zaskoczył autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu odniósł sukces, cieszył się dużym zainteresowaniem mediów i bardzo dobrze poradził sobie na prestiżowej Liście Przebojów Programu Trzeciego. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pt. „Jestem Stąd”. Solowo oraz wraz z NDK Mesajah dotychczas grał na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy czy Arrested Development. Koncertował też m.in. na One Love Sound Fest, Wroc Love Exclusive Stage, Przystanku Woodstock czy Ostróda Reggae Festival i znalazł się w pierwszej piątce spośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007.

TALLIB & SZTOSS

TaLLib urodził się w 1986 roku w Lublinie. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu. W 2003 roku TaLLib poznał Devoted Mc – artystę z Martyniki (Karaiby). Od tamtego czasu zaczął wdrażać się w muzykę Reggae i w jamajską kulturę. Razem z „Devoted & Rudd Sound” lubelski wokalista zagrał ponad 30 koncertów. TaLLib – występując jako solista towarzyszy mu jego młodszy brat Sztoss – Tallib zagrał ponad 150 koncertów w całej Polsce. Twórczość lubelskiego artysty docenili już internauci – utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały łącznie ponad 5,0 miliona wyświetleń. W kwietniu 2011 roku wydał swój debiutancki album „Prosto z Serca”.
Sztoss urodził się w 1991 roku w Lublinie. W 2009 roku rozpoczął prace nad swoim projektem muzycznym. Od czerwca 2010 roku wspomaga TaLLiba w charakterze hypeman’a na koncertach. Jego pierwszą produkcją jest Ep’ka pt. „Rozgrzewka”, której realizacją zajął się on sam, z pomocą TaLLiba, Dj’a RazDwa oraz Zdolnego (Fanatycy Flow). Sztoss- „Rozgrzewka Ep” to pierwszy projekt Sztossa. Dynamiczny, taneczny, opierający się głównie na jamajskich riddimach dancehall.

VAVAMUFFIN

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego „raggamuffin” oznaczającego styl śpiewania, nawijania i „Vava” czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.
Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów… i znów… i znów 🙂
Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas a podczas podróży zawsze jest święto państwowe, kto nie wsiada ten ma wąsy.

RAS LUTA & RIDDIM BAND

Wokalista, aranżer i autor tekstów związany z polską sceną reggae. Jego pierwsze profesjonalne nagrania znalazły się na producenckiej płycie Marka Bogdańskiego z Dreadsquadu. W 2005 roku Ras Luta dołącza do EastWest Rockers, z którym dotychczas nagrał trzy płyty – „Ciężkie Czasy” (2006), „Jedyna Broń” (2008) oraz „Eastwest.fm” (2011). Doskonałe przyjęcie zespołu zaowocowało setkami koncertów w Polsce i za granicą. 7 listopada 2009 roku nakładem Prosto Label ukazała się długo oczekiwana solowa płyta Ras Luty – „Jeśli słyszysz”. Podobnie jak płyty EastWest Rockers, solowy album Luty został pozytywnie odebrany przez fanów. Obecnie Luta pracuje nad swoją drugą solową płytą, której premiera przewidziana jest na początek 2013 roku. Koncert w ramach Cracow Reggae Festival’u będzie promować to właśnie wydawnictwo. Solowe występy Ras Luty odbywają się w towarzystwie Riddim Band’u oraz chórzystek.

EASTWEST SOUND (KUBA1200 & CHEEBA)

Cheeba – Mc, Singjay od kilku lat w stałym składzie ekip EastWest Rockers oraz Respecta.
Od połowy lat 90 tych aktywny działacz opolskiej „połamanej” sceny klubowej, głównie w roli
Mc. Współzałożyciel znanej z licznych imprez, ekipy promującej drum,n,bass – Tru Kru.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych coraz częściej bierze udział w projektach reggae i dub (Tabu Duby z Jarexem, EMZ Soundsystem – nagrania na Dub out of Poland).
Od końca 2003 wokalista i Mc znanego polskiego sound systemu – Wraz z East West Rockers Cheeba dotychczas wydał trzy płyty – „Ciężkie czasy”(2005), „Jedyna broń”(2008) oraz „eastwest.FM” (2011). Po drodze nagrywał z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, poruszając
się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak hip hop, 2step czy jungle.
Doświadczenie Cheeby oraz Kuby 1200 na scenie, niespożyta energia oraz wieczna zajawka na brzmienia reggae/jungle są gwarancją dobrego kontaktu z publiką i „ognia” na imprezie. EastWest Sound to solowe utwory Cheeby, zwrotki z albumów EastWest Rockers, kupa improwizacji w połączeniu z żywiołową imprezową selekcją muzyczną Kuby 1200.

TABU

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrali prawie pół tysiąca koncertów, wygrali najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrali 3 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy Punky Reggae Live. Najnowszy album Endorfina został wydany w tym roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Zyskał również wiele przychylnych opinii wśród dziennikarzy muzycznych.
Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie u nich również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.
Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Są również rozpoznawalni poza granicami naszego kraju, szczególnie w Czechach. Kapela jest też współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

DJ BART 

Znany w klubach niemalże całej Polski, jeden z najlepszych rodzimych Dj’ów hip-hop’owych. DJ Bart działa od piętnastu lat wspólnie z DJem Feelx’em w ramach MadCrew. Współtworzył także legendarny skład hip-hop’owy Kaliber 44. Jego działalność można również usłyszeć na płytach takich artystów jak Abradab, Tede, Nowator i wielu innych.

BEFORE PARTY (1.03.2013 Klub „Pod Jaszczurami” pełne info: http://www.facebook.com/events/531594573518840/).

DANCEHALL MASAK RAH

Imprezowy oddział w skład którego wchodzą Junior Stress, 27 Pablo oraz Drajwa. Pomysł na powstanie kolektywu powstał jesienią 2008 roku a jego głównym celem było rozkręcania najlepszych w kraju imprez dancehall’owych w warszawskim klubie Mandala. W rok po rozpoczęciu cyklu ekipa została zaproszona do Polskiego Radia aby na antenie Czwórki (wcześniej Euro) robić cotygodniową audycję poświęconą muzyce i kulturze dancehall. W niedługim czasie audycja stała się jednym z popularniejszych programów nadawanych na falach stacji. Latem 2010 roku ekipa zaliczyła doskonały letni sezon grając na największych Reggae festiwalach w Polsce. Repertuar setów Dancehall Masak-rah granych na koncertach to wspólne mikstejpy, spontaniczne nawijki oraz solowe projekty Juniora Steress’a i 27 Pablo w nowych, mocno imprezowych aranżacjach. Warto dodać, że występ Dancehall Masak-Rah na Cracow Reggae Festival’u będzie ich pierwszym wspólnym występie w Krakowie, a sam kolektyw tak rzadko występuje na południu Polski, że grzechem byłoby ominąć ich występ. Szykujcie się na konkretny ogień ze sceny!!!

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl