Debiuteka z Kozak System

Data: 14.03.2014r.

Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Debiuteka, to muzyczne spotkanie młodych zespołów.

Wstęp FREE.

Wystąpią:

KOZAK SYSTEM,Blue Cab, Lustro, Music Break, oraz Antynomia!

Debiuteka, to muzyczne spotkanie młodych zespołów, cztery godziny zabawy dźwiękiem i słowem, bez żadnych ograniczeń gatunkowych. Od bluesa, przez pop, progresywny rock, poezję śpiewaną, aż do cięższych brzmień hardrockowych. W tej, pierwszej edycji imprezy, jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Kozak System a na scenie spotkają się debiutujące zespoły: Blue Cab, Lustro, Music Break, oraz Antynomia.

Zapraszamy 14 marca, start o godz. 19:00 (o 18:00 – otwarcie bram), wstęp wolny.

Kozak System
Kozak System – to  potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu zawiera w sobie połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.
Ten mix stylów i gatunków muzycznych w jednoczesnym połączeniu z siłą przekazywanych tekstów i mocą instrumentów tworzą styl „Kozak Rock”.
Koncerty Kozak System to maksymalna dawka pozytywnej energii , fantastyczny kontakt  z publicznością , porywające występy solowe muzyków to wszystko składa się na niezapomniany obraz sceniczny.

Historia zespołu sięga lat 90- tych, wówczas to przyjaciele – studenci zakładają zespół AKTUS cieszący się dużą popularnością wśród kijowskiego podziemnego środowiska i sceny muzycznej.
Początkowa faza istnienia zespołu AKTUS założonego przez gitarzystę basowego Włodzimierza Sherstiuka i perkusistę  Rusłana Owrasa, to ciągłe poszukiwanie wyjątkowego wokalisty ( pierwszym był Wadim Prudinko).
W 1993 roku do zespołu dołączył Aleksander Iarmola, a wkrótce znakomity akordeonista Iwan Leno ( o którym w ciepłych słowach wspomina w swej autobiografii „Gościu” legendarny Grabaż z Pidżama Porno i Strachy Na Lachy) od tego okresu zaczął rodzić się ich styl muzyczny miks muzyki rockowej z folklorem ukraińskim  tak dobrze rozpoznawany z twórczości Kozak System/Haydamaky.
W 1998 roku, pod kierunkiem guru ukraińskiej współczesnej muzyki Włodzimierza Nakonecznego,  AKTUS wypuścił album “No One Comprehends” wyprodukowany przez warszawską KOKĘ.
Na początku roku 2000  muzycy otrzymują propozycję współpracy od brytyjskiego EMI.Umowa zawarta z Haydamakami staje się pierwszym kontraktem EMI na Ukrainie. Nazwa  «AKTUS staje się historią, muzycy zmieniają ją na «Haydamaky».W styczniu 2002 roku EMI wydaje album zespołu Haydamaky pod tym samym tytułem. Krytycy wówczas mówią – «Haydamaky» – to muzyka nowego tysiąclecia!
Ogromny sukces płyty sprawia , że zespół koncertuje na najlepszych scenach festiwalowych Europy, a kolejna płyta zespołu utrzymana w klimacie rocka z nowymi brzmieniami oraz elementami tradycyjnego folk/etno z Ukrainy  potwierdza kolejne zaproszenia na festiwale.
Wspólna trasa koncertowa z Asian Dub Foundation na Słowacji(Pohoda Festival), wielokrotne koncerty w Czechach (Colors of Ostrawa), Rumuni, Estonii, Polsce ( liczne koncerty dla WOŚP) zapełniają kalendarz koncertowy zespołu bardzo szybko.
W styczniu 2006 Hajdamaky prezentują nowy album «UkraineCalling» wyprodukowany przez niemiecką firmęEastblockmusic.  Dzięki temu albumowi rozgłos  w Europie gwałtownie rośnie.  Dzięki współpracy z agencją koncertową «Agents4music», a później «La Candella» zespół jest zapraszany w trasy koncertowe, prezentacje i wywiadyw poważanych europejskich kanałach telewizyjnych, do tego dochodzą nowe propozycje występów i przychylne opinie krytyków.
Tylko w ciągu kilku tygodni po ukazaniu się albumu «UkraineCalling» Haydamaky znajdują się na  siódmym miejscu europejskiej top listy «World Music Chart Europe». Utwór «Za Nashov Stodolu» trafia do na play listę CharleyaGilletta – jednego z głównych prezenterów BBC w obszarze worldmusic. Jego program The Sound of the World transmitowany jest na całym świecie.
W roku 2007 Haydamaky grają na licznych festiwalach w Ukrainie i za granicą. W szczególności na festiwalach Amsterdam Roots Fest (Amsterdam, Niderlandy), Mundial (Tilburg, Niderlandy), Musicasdo Mundo (Sines, Portugalia), na koncertach dużego kulturalnego przedsięwzięcia Linz Europe Tour (Wylkowo, Ukraina) i w  ramach projektu UE The European Capital of Culture założyciela alpine rock – Huberta von Goisern.

Rok 2008 otworzył nową kartę w muzycznej historii Haydamaków. Najpierw Haydamaky – grają na muzycznym festiwalu Ander Art (2008, Monachium, Niemcy), występują podczas dużego  festiwalu – HangfoglalasSoundquestFestival (2008, Budapeszt, Węgry). Następnie występ zespołu kończy każdy wieczór  Tygodnia Ukraińskiego podczas festiwalu kultury ludowej, który odbywa się w największym europejskim parku rozrywek Europa Park (2008, Rust, Niemcy). Również w tym samym roku jako pierwszy zespół  z Ukrainy występują na scenie jednego z 10 największych festiwali świata – Lowlands (Holandia).
19 lipca na festiwalu Strefa Inne Brzmienia (2008, Lublin, Polska) Haydamaky prezentują wspólny projekt z legendarnym polskim zespołem VooVoo.  Ukraińscy i polscy muzycy poznali się rok wcześniej podczas  koncertu «EuropeanCities – Frontier 803» (Ukraina-Polska) odbywającego się na granicy obydwu państw.

Haydamaky otrzymują zaproszenie  na Kustendorf Film & Music Festival (2009, Kustendorf, Serbia) – festiwal kultowego reżysera Emira Kusturicy. Muzycy przedstawiają swój Kozak-rock  show na jednej z największych światowych scen muzyki popularnej EurosonicNoorderslag (Groningen, Holandia). Reprezentują Ukrainę na 59-tym międzynarodowym festiwalu filmowym Berlinale (2009, Berlin, Niemcy).

W roku 2009 muzycy bardzo dużo koncertują. Swój  «kozak-rock» prezentują na festiwalu Stare Misto (2009, Lwów, Ukraina) i na Volxsfesta w południowych Alpach (Bolzano Włochy). Haydamaky są też jednym z uczestników finałowego koncertu przedsięwzięcia kulturalnego Linz Europe Tour (Linz, Austria). Znana ukraińska projektantka Olesia Telizenko stwarza kostiumy dla zespołu, a  muzycy prezentują je podczas Ukraińskiego Tygodnia Mody.
4 czerwca 2009 roku największy medialny polski koncern AGORA wydaje wspólny album muzyków «Voovoo & Haydamaky». Staje się to wydarzeniem kulturalnym i pożądanym prezentem dla kolekcjonerów i miłośników dobrej jakościowo muzyki.

W tym samym roku Haydamaky prezentują swój Kozak-rock w Północnej Ameryce. Koncerty odbywają się w największych miastach Kanady – Toronto, Edmonton, Winnipeg.  Podczas występów muzycy są przyjemnie zdumieni – ich piosenki są dobrze znane tamtejszej publiczności. Zespół jest główna gwiazdą  największego ukraińskiego festiwalu Północnej Ameryki – Toronto Ukrainian Festival (2009, Toronto, Kanada), w którym uczestniczą dziesiątki tysięcy gości.
Razem z No Smoking Orchestra występują na festiwalu Balkanfest (Kijow) i śpiewają wspólnie piosenkę  Bubamara.

W 2011 roku album «VooVoo i Haydamaky» staje się bestsellerem i „Złota płytą” w Polsce, a albumu nominowany jest do nagrody Fryderyka w Polsce.

Początek 2012 roku jest  nasycony ważnymi i przełomowymi  dla zespołu wydarzeniami.
29 stycznia 2012 roku  w ramach projektu «Voovoo i Haydamaky” muzycy grają wspólny «złoty” program z legendarnym VooVoo podczas ceremonii otwarcia głównej polskiej areny na Euro-2012.  Haydamaky nie tylko są jedynym ukraińskim, ale i jedynym zagranicznym zespołem zaproszonym na święto otwarcia  Stadionu Narodowego w Warszawie.
Późniejszy okres jest dla Haydamaków najbardziej gorącym i dramatycznym w całej 15-letniej historii istnienia zespołu. Brak porozumienia i  rozbieżności w sprawach zawodowych oraz rozwoju zespołu, które gromadziły się w ciągu ostatnich kilku lat,  a także próby wokalisty A. Iarmoły jednoosobowego korzystania z intelektualnej i materialnej własności artystycznej zespołu , powodują poważny konflikt między Nim i muzykami Haydamaków. Na jakiekolwiek próby pokojowych negocjacji ze strony współzałożycieli zespołu,  ex-wokalista reaguje  przywłaszczaniem sobie dostępu do wszystkich internetowych zasobów zespołu,  rozpowszechnieniem wśród partnerów i w massmediach nieprawdziwych informacji,  licznymi wywiadami podającymi zniekształcone fakty, w których stara się przedstawić wszystkie wieloletnie osiągnięcia zespołu Haydamaky za swoje własne nie zważając na obowiązujące kanony prawa własności intelektulnej . W lutym 2012 roku zespół kończy kilkuletnią współpracę z A. Iarmołą.

Muzycy przyjmują nazwę   KOZAK SYSTEM i pracują w dobrze znanym składzie, aktywnie przygotowując nowy materiał do swojej nowej płyty.  Zarazem trwa współpraca ze znanymi ukraińskimi artystami – Tarasem Czubajem i Saszą Polozynskym.  W kwietniu 2012 odbywają  się zdjęcia do video-klipu prezentującego pierwszy singiel z nowego albumu – piosenki «Shablia» w  reżyserii – SergiiTakhmazow.
W latach 2012-2013 lat KOZAK SYSTEM grają na największych  festiwalach Ukrainy, Rosji, Polski, Kanady, Estonii spotykając się z fenomenalnym odbiorem swojej twórczości przez publiczność i media. Rozgłos, jakim cieszy się zespół gwałtownie rośnie. Album SHABLIA  ukazał się na Ukrainie we współpracy z firmą CompMusic/EMI, w Polsce dzięki  -Lou&RockedBoys, a w Rosji – Misteria Records.

Zespół już rozpoczął pracę nad następnym albumem, a niektóre utwory można już usłyszeć podczas licznych naszych koncertów.
Historia trwa , a naszym mottem na tym etapie kariery  stał się utwór Asian Dub Foundation „New way , New life” !

Historia trwa!

Antynomia
Zespół rozpoczął działalność w 2012 roku, w pełnym składzie gra od 2013 roku. Łączy szeroko pojętą muzykę rockową z autorskimi tekstami wpisującymi się prawdopodobnie (definicje przecież nie istnieją w tej materii) w nurt poezji śpiewanej.
Antynomia nagrała jak dotąd cztery utwory w jakości studyjnej (z czternastu kompozycji zaplanowanych na pierwszą płytę).
Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-NOqD4POZhLfNHYtMMELWw?feature=watch

Blue Cab – krakowski zespół tworzony przez pięć osób, których wspólną pasją jest muzyka. To połączenie charyzmatycznych osobowości i doświadczenia scenicznego. Gramy utwory, w których inspirujemy się głównie bluesem, rockiem, southern rockiem, ale nie boimy się także eksperymentować z innymi brzmieniami. W muzyce poszukujemy własnego stylu, czerpiąc maksimum przyjemności i radości, którą chcemy dawać naszym słuchaczom 🙂

Początki zespołu Lustro sięgają 2003 roku. Po kilku roszadach skład ustabilizował się rok później. Obecnie zespół tworzą wokalista Jacek Adamczyk, gitarzyści Grzegorz Kowalczyk i Jacek Falkiewicz, basista Artur Rudnicki oraz perkusista Artur Sulikowski.

Zespół ma na swoim koncie 2 płyty – „Po drugiej stronie” oraz „Spokojnie, to tylko wojna”, oraz kilka piosenek na muzycznych składankach.

Płyty zespołu zebrały pozytywne recenzje w popularnych pismach muzycznych. Koncerty zespołu to muzyczny misz-masz. Od ballad i delikatnych piosenek po utwory z rockowym pazurem. Zespół gra własną muzykę, wyłącznie w języku polskim oraz posiada w swoim repertuarze kilka piosenek innych zespołów.

Zespól LUSTRO powstał z potrzeby serca. Z potrzeby wyrzucenia z siebie emocji i wyrażenia swojego zdania na temat tego, co wokół nas i tego, co dzieje się w nas samych. Dźwięk i słowo to doskonały środek do osiągnięcia tego celu, dlatego został przez nas wybrany. Poprzez LUSTRO poznajemy świat, ludzi i samych siebie. W LUSTRZE przeglądamy się poznając swe prawdziwe twarze – szczęśliwe, zmartwione, a czasami przerażające. Pragniemy przejść na druga stronę mając nadzieje, ze tam jest nasza druga lepsza polowa, drugi lepszy świat. Zapraszamy przejrzyjcie się w LUSTRZE… to tyle słów… reszta to dźwięki.

Skład zespołu:

Jacek Adamczyk – wokal,
Grzegorz Kowalczyk – gitara,
Jacek Falkiewicz – gitara,
Artur Rudnicki-Matracki – bas,
Artur Sulikowski – perkusja

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl