Kapitan Nemo

Data: 25.04.2015r.

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.  Zapraszamy na koncert:

Kapitan Nemo

 KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 25.04 (SOBOTA)

 

Gdzie kupić bilety?

Kapitan Nemo czyli Bogdan Gajkowski, jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka, uznawany za prekursora stylu new romantic i elektro w Polsce. Urodził się w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutował, jeszcze pod własnym nazwiskiem, singlem „Dzieci muzyki/Będzie niedziela”, następnie prowadził jeden z pierwszych w Polsce zespołów soulowych „Magiczna Maszyna”. Pod nazwą Kapitan Nemo wystartował singlem „Elektroniczna cywilizacja / Po co mówić o tym (To się wie)”. Przed ukazaniem się albumu, pojawiły się jeszcze dwa krążki „Słodkie słowo / S.O.S. dla planety” oraz „Zimne kino / Twoja Lorelei”. Każdy z nich stał się ogromnym hitem.

Pierwszy album przyniósł takie przeboje jak „Wideonarkomania”, „Samotność jest jak bliski brzeg”, „Bar Paradise” czy „Kurs tańca”. Z tego albumu wydany został też singiel „Bar Paradise / Wynurzenie”. Pod koniec lat 80-tych ukazał się drugi album „Jeszcze tylko chwila”, który zawierał m.in. przeboje „Zawsze kochaj mnie”, „Nic się nie zmienia”, „Idę wciąż do ciebie” i tytułowy. Album doczekał się też wersji anglojęzycznej („In A Little While”). Na rynku fonograficznym dostępne są też kompilacje największych przebojów: „The Best – Cywilizacja” i „The Best O Kapitan Nemo”. Bogdan Gajkowski jest także kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej „Brylanty” i „Nic naprawdę”, z albumu „Układy”. Kapitan Nemo koncertował na terenie całej Polski, brał udział w Festiwalu Opolskim i Sopockim. Jego utwory gościły na listach przebojów także za granicą (Francja, Australia). Potem nastąpił kilkuletni okres pracy kompozytorskiej i producenckiej. W tym czasie Bogdan Gajkowski zajmował się pisaniem muzyki ilustracyjnej i reklamowej. W 2002 roku Kapitan Nemo powrócił na rynek płytą „Wyobraźnia”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę. Pochodzą z niej dwa przebojowe single: „Na co czekasz” i „Zabierasz moje sny”, do których zostały nakręcone teledyski. W 2005 roku ukazały się dwie składanki z nagraniami Kapitana Nemo: „Indiana” (z reklamy Kamis) – „I love TV Adverts” oraz „Butelki z benzyną i kamienie” (z repertuaru Cool Kids of Death) – „Muzyka łączy pokolenia”. Rok 2009 minął pod znakiem koncertów z okazji 25-lecia działalności pod nazwą Kapitan Nemo.

Ściągnij presspack tego wydarzenia

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl