Kat & Roman Kostrzewski

Data: 10.12.2011r.

Otwarcie bram: 18:00

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

Wstęp biletowany. Zapraszamy na koncert: Kat & Roman Kostrzewski  

 

 

k1KAT & Roman Kostrzewski

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla „ Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81’. Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższa trasa koncertowa u boku fińskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986r) i jej polskiej wersji pt: „666” wydanej przez Klub Płytowy „Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu. 

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania („Spodek”- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD …

Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem „baletu wielu rekwizytów”.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’ zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „ My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICÄ„. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICÄ„.

Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.

Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert

z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu „Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. W 1998 r. ukazuje się album „Szydercze zwierciadło” , uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r. zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną „Kat on tour again”.

W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: „Somewhere in Poland”.

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie w świadomości fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych ostatnich lat i rejestracja nowego dvd koncertowego „Życie po życiu” (Katowice-14.04.07.r.)

„Biało- czarna” to najnowsze wydawnictwo studyjne zespołu zarejstrowane na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku.Płyta wydana została przez Mystic Productions w marcu 2011 roku,dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

„Tour the Biało-czarna” trwa,o czym możecie się przekonać w dziale informacji koncertowych.

Zespół występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski- wokal

Ireneusz Loth- perkusja

Piotr Radecki- gitara

Krzysztof Pistelok- gitara

Michał Laksa- bas

                               KAT &RK-  biografia

 

Początek działalności kultowego, najważniejszego  polskiego zespołu thrash metalowego  datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla  „ Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe  szlify podczas sesji nagraniowych dla PR  Katowice  ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również  biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo  w plebiscycie  publiczności na największym w latach 80-90-tych   XX w  Festiwalu  Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin  81’. Popularność singla  w mediach zaowocowała dłuższa trasa  koncertowa u boku fińskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje  czego skutkiem  było nagranie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records  (maj 1986r) i jej polskiej wersji  pt: „666” wydanej przez Klub Płytowy „Razem”.  Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania  („Spodek”- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD …

 Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem  „baletu wielu rekwizytów”.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’  zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „ My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W  lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICÄ„. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICÄ„.

 Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r.  okazała się wyjątkową pozycją w  dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

 Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.

 Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród  których wartym odnotowania  jest wspólny listopadowy  koncert

z MÖTORHEAD w Zabrzu.

 1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu „Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. W 1998 r. ukazuje się album  „Szydercze zwierciadło” , uwieńczony  zostaje dużą trasą koncertową.

 Ze względu na nagłą śmierć  głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r.  zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną  „Kat on tour again”.

 W 2005r.  na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała  płytę dvd  pt.: „Somewhere  in Poland”.

 Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt  fortunną. Pożądanym stało  się  przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie  w świadomości fanów, co skutkowało  olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych  ostatnich  lat i rejestracja nowego dvd koncertowego  „Życie po życiu” (Katowice-14.04.07.r.)

„Biało- czarna” to najnowsze wydawnictwo studyjne zespołu zarejstrowane na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku.Płyta wydana została przez Mystic Productions w marcu 2011 roku,dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

„Tour the Biało-czarna” trwa,o czym możecie się przekonać w dziale informacji koncertowych.

 Zespół występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski-  wokal

Ireneusz Loth- perkusja

Piotr Radecki- gitara

Krzysztof  Pistelok- gitara

Michał Laksa- bas

 

 

 

 

Albumy:

 

Metal&Hell

1985

 

Metal and hell

Killer

Time of revenge

Devil’s house part I

(You got me) vampire

Devil’s child

Black hosts

Oracle

Devil’s house part III

666

 

 

 

666

1986

 

Metal i piekło

Diabelski dom cz. I

Morderca

Masz mnie wamp

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00Strachy na Lachy – Nowa płyta „Przechodzień o wschodzie”

Data: 07.10.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl