Koncert Trebunie-Tutki

Data: 07.11.2011r.

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

W dniach 7-9 listopada br. odbędzie się VI edycja 'Dni Jana Pawła II'. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki.

 Z tej okazji Fundacja Samorządu Studentów Politechniki Krakowskiej serdecznie zaprasza studentów, pracowników oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w bezpłatnym, otwartym koncercie góralskiego zespołu rodem z Białego Dunajca– TREBUNIE-TUTKI. Program koncertu będzie związany z nowo wydaną płytą - „Nuty Wielkiego Pasterza”, która jest muzycznym wspomnieniem Papieża-Polaka, bezpośrednio związanego z górami i góralami.

 

trTREBUNIE-TUTKI – to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Åšwiata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej oraz reprezentujący Polskę m.in. na Expo w Portugalii i Japonii. Trebunie-Tutki jako jedyny dotychczas zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Åšwiata Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnych instrumentach, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, lider zespołu, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy prekursorską  NOWÄ„ MUZYKĘ GóRALSKÄ„.  Rozwijają i wzbogacają rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską – „Ordo Sakhna”,   a także z rodzimymi muzykami.       

jpWe współpracy z Adrianem Sherwoodem z Londynu, chórem afrykańskim, Twinkle Brothers i Włodzimierzem Kiniorskim powstała płyta ,,W Sherwood”, którą w Polsce nominowano do Fryderyka, a w Europie uznano trzecią płytą dziesięciolecia  listy Europejskiej Unii Radiowej.

            Płyta zespołu ‚Góralsko siła’  uzyskała nominację do nagrody FRYDERYK 2008, zaś album ‚Tischner’ Trebuniów-Tutków i Voo Voo uzyskał status Złotej Płyty i również dwie nominacje do FRYDERYKA. W ubiegłym roku ukazał się długo oczekiwany album ‚Songs of Glory/ Pieśni Chwały’ nagrany z jamajską gwiazdą roots reggae– Twinkle Brothers. Płyta ta uplasowała się na 11 miejscu prestiżowej listy World Charts Europe EBU,  uzyskała nominację do FRYDERYKA 2009 i status Złotej Płyty. Ostatnio twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego.

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00Strachy na Lachy – Nowa płyta „Przechodzień o wschodzie”

Data: 07.10.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl