Kraków Hip Hop Fiesta III

Data: 25.05.2012r.

Otwarcie bram: 19:30

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na kolejną edycję kultowej imprezy –  Kraków Hip-Hop Fiesta!

koncerty zagrają:

Molesta Ewenement Sobota ft. Matheo & Dj Ace VNM ft. Ciemny & Dj Medyk

support:  Rewo / Rewers Studio/

Gdzie kupić bilety?

Trzecia odsłona Kraków Hip Hop Fiesty będzie edycją szczególną – na scenie klubu „Kwadrat” zaprezentują się reprezentanci trzech zupełnie odmiennych styli. Mimo różnic artystów łączy jedno – wysoki poziom oraz ogromny wpływ na kształt naszej rodzimej sceny rap. Głównymi bohaterami tego wydarzenia bez wątpienia będzie warszawski zespół – Molesta Ewenement. Na scenie poza legendarnym składem pojawi się również między innymi nieobecny w Krakowie od ponad dwóch lat Sobota wspierany przez Matheo i Dj’a Ace oraz VNM promujący swój drugi solowy album – E:DKT. Dodatkowo ze świeżym materiałem z debiutanckiej płyty wystąpi młody, dobrze zapowiadający się raper – Rewo. Imprezę poprowadzi weterana polskiej sceny –  Dj Bart/Mad Crew Końskie/

Zapraszamy do „polubienia” naszego Fun Page’u: http://www.facebook.com/krkhhfiesta<- zawsze świeże informacje na temat cyklu!
Wydarzenie na Facebook’u: http://www.facebook.com/events/263448133737762/

Sylwetki artystów:

MOLESTA EWENEMENT
Grupa muzyczna będąca legendą polskiego hip hopu. Na początku formacja nazywała się Mystic Molesta, a założyli ją w połowie lat 90 Vienio i Włodi, czyli dwóch mieszkańców Ursynowa. W 1998 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Skandal”. Tytuł był jak najbardziej trafny, bo krążek okazał się kompilacją ulicznego rapu w bardzo dobrym wydaniu, który po dziś dzień przez wielu wymieniany jest jako najlepsza polska rap-płyta. Chłopaki nie kazali długo czekać na kolejny album – już rok później ukazała się płyta „Ewenement”, która sygnalizowała zmianę nazwy. Oprócz nazwy zmienił się też skład – do grupy dołączył Pele. Druga produkcja grupy okazała się dojrzalsza, poziom znacząco poszedł w górę, co pomogło zespołowi na umocnienie swojej pozycji.
W roku 2000 na rynek muzyczny trafiła płyta „Taka plyta…”, która została nagrana we współpracy z Robertem Darkowskim, pseudonim Wilku. W tym samym roku muzycy założyli własną wytwórnię płytową „Baza Label”.
Kolejna płyta ukazała się dopiero 3 lata później – w 2003 roku wydany został dwupłytowy album będący reedycją wcześniejszych krążków „Ewenement” i „Skandal”, których wcześniejsze nakłady zostały wyczerpane na rynku.
Po kolejnej 3letniej przerwie zespół powrócił z szóstą już płytą „Nigdy nie mów nigdy”, na której gościnnie wystąpiło wielu znakomitych artystów takich jak Miodu(Jamal), Eldo, Pjus, Socha czy Setka. Ostatnim albumem wydanym przez zespół była produkcja „Molesta i Kumple” z 2008 roku. W międzyczasie członkowie zespołu stworzyli kilka innych projektów, które odbiły się szerokim ehem (Vienio i Pele, Parias) oraz wydali solowe albumy (Włodi „Jak Nowo Narodzony”, „W” , Pelson „Sensi” , Vienio „Etos 2010” oraz „Wspólny Mianownik”).
Molesty żadnemu szanującemu się fanowi hip hopu nie trzeba przedstawiać. Podsumowaniem grupy jest hasło, które często pojawia się na ustach słuchaczy – „To właśnie Molesta jest ewenementem”

SOBOTA
Michał Sobolewski szerzej znany pod pseudonimem SOBOTA to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC . W roku 1998 został członkiem undergroundowego składu Uquad-Squad, a w 1999 został przyjęty do cieszącego się ogromnym szacunkiem ówczesnych fanów hiphopowych zespołu SNUZ. W tym samym roku SNUZ wraz z SOBOTĄ, pod szyldem wytwórni ESSA Sound/RRX wydał płytę „Towar to sprawdzony maksymalnie czysty”. Ważnym momentem w karierze SOBOTY był udział w nagraniu utworu i teledysku „Stoprocent” w roku 2007, na którym obok SOBOTY wystąpili: Peja, Gural, Borixon i Miodu. Teledysk z ilością ściągnięć przekraczającą 6.500.000 stał się niekoronowanym przebojem lata 2007 i był emitowany przez stację muzyczną 4FunTV.
SOBOTA, oraz z Wini Sage, Rena, należą do Ogarnijsie.pl. Ekipa powstała 3 lata temu i od tej pory wydała już cztery mixtape’y.
W lutym 2009 SOBOTA wydał swój mixtape „Urodzony by przegrać, żyje by wygrać”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy. W październiku tego samego roku pod patronatem StoproRap wydał swoją pierwszą solową płytę pt. „Sobotaż”, która została uznana przez Hirka Wronę za najlepszą płytę 2009 roku. Autorem oprawy muzycznej tego projektu jest Matheo – jeden z najzdolniejszych polskich producentów hip hopowych. 13 lutego odbyła się premiera Sobotażu Superedycji. Superedycja, oprócz samego albumu, zawiera dodatkową płytę na której został umieszczony teledysk STOPROCENT 2 – Sobota feat. Kool Savas, Gural, Wall-e, Rytmus, Bigz, jak również zestaw wszystkich utworów w wersjach acapella i instrumental. W kwietniu 2010 ukazał się drugi teledysk promujący Sobotaż pt. „Tańcz głupia”, sam utwór bez teledysku uzyskał ponad 2 600 000 ściągnięć na youtube. Teledyski są emitowane przez stacje muzyczne 4fun, oraz Rebel TV.
W marcu 2011 wyszedł pierwszy teledysk promujący drugą solową płytę SOBOTY pt. „Gorączka Sobotniej Nocy” pt. „Jesteś już mój, jesteś już moja”. Kawałek stał się hitem i w ciągu miesiąca przekroczył liczbę 1 000 000 ściągnięć na youtube.
Drugi solowy album „Gorączka Sobotniej Nocy” miał premierę 8.10.2011. Koncert Soboty w ramach Kraków Hip Hop Fiesta III będzie pierwszym występem rapera w stolicy małopolski od wydania drugiego solowego krążka.

VNM
VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się kolejna produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V”. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V był gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album – „De Nekst Best” który, ukazał się 17.01.2011.
W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas i inni. Obecnie VNM promuje swoją drugą „legalną” produkcję – „Etenszyn: Drimz Kamyn Tru”, która od 6 tygodni znajduje się na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce – OLIS.

REWO
Twórczo z rapem związany od 2009 roku. Latem 2010 wydał swój pierwszy mixtape „Aurea Dicta – Złote słowa”. 26 Sierpina 2011 miała miejsce premiera nowego unlegal albumu Rewo „XXX”. Dzięki wielu koncertom z takimi artystami jak OSTR, Sokół, Donguralesko, PIH, Fokus, Eldo, TenTypMes, VNM, Małpa, HIFIbanda, Fu i wielu innych został objęty patronatem przez agencje artystyczną Elementum Art. Ze względu na zainteresowanie jego muzyką przez Szpadyzor Records 3 stycznia 2012 w sieci pojawił się RapOneShot z jego udziałem. Na MARZEC 2012 planowana jest premiera pierwszego albumu LP Rewo „Rewers” na której prócz wokali i tekstów rapera będzie można usłyszeć kilka znanych twarzy z polskiej sceny oraz podkłady renomowanych producentów co dla wielu może okazać się zaskoczeniem. Otwierający trzecią edycję Kraków Hip Hop Fiesta koncert Rewo będzie jednym z pierwszych promujących płytę „Rewers”.

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl