Kraków Hip Hop Fiesta IV

Data: 26.10.2012r.

Otwarcie bram: 19:30

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

BILETY DOSTĘPNE TYLKO W KLUBIE KWADRAT!!!

Zapraszamy na kolejną edycję kultowej imprezy –  Kraków Hip-Hop Fiesta!

koncerty zagrają: 

Pezet & Live Band /Radio Pezet/

Te - Tris /Lot 2011/

Diox & The Returners /Backstage/

support:  Rewo, Proforma, DJ Bart

Gdzie kupić bilety?

19:30 otwarcie bram
20:10 Proforma
20:40 Rewo
21:20 Diox & The Returners
22:30 Te-Tris
00:00 Pezet & Live Band

Wraz ze zbliżającą się jesienią przyszedł czas na czwartą już odsłonę Kraków Hip Hop Fiesty!!

Jak na poprzednich edycjach tak również w piątek 26 października na scenie klubu „Kwadrat” będzie się działo wiele dobrych rzeczy.

Z materiałem z długo oczekiwanej płyty „Radio Pezet” pojawi się Pezet (prod. Sydney Polak), drugi wspólny album promować będą Diox & The Returners („Backstage”) a na deser usłyszycie jednego z najlepszych freestylowców – Te- Trisa, który w ubiegłym roku wydał świetny album „Lot 2011”!! Polecamy i zapraszamy!!

Szykuje się kolejna świetna impreza, której nie można opuścić!!

Zapraszamy do „polubienia” naszego Fun Page’u: http://www.facebook.com/krkhhfiesta

Wydarzenie na Facebook’u: http://www.facebook.com/events/509273362433018/

Sylwetki Artystów

PEZET
Bez wątpienia jeden z najlepszych polskich raperów. Współzałożyciel legendarnego składu Płomień 81, członek freestylowego kolektywu Obrońcy Tytułu. Urodzony w 1980 roku Paweł Kapliński zadebiutował wydanym w 1999 roku utworze „Ursynów 99” (wraz z Onarem oraz Lady K.). Niedługo potem światło dzienne ujrzała pierwsza płyta projektu Płomień 81 („Na zawsze będzie płonął” – 1999). Wraz z Onarem Pezet wydał jeszcze dwie kolejne płyty – „Nasze Dni” (2000) oraz „Historie z Sąsiedztwa”). W międzyczasie Pezet rozpoczął współpracę z polskim producentem – Noonem. W 2002 roku wydali wspólną płytę – „Muzyka Klasyczna”, która okazała się być przełomem zarówno dla samego rapera jak i całego polskiego rapu. Świetnie zaaranżowany album wniósł nową jakość do gatunku i pokazał ogromny postęp w twórczości Pezeta. Większość utworów z wydanego w 2002 roku albumu weszło do kanonu polskiego hip hopu. Dwa lata później światło dzienne ujrzało nowe wydawnictwo duetu – „Muzyka Poważna”. Promowany przez single „Nie Jestem Dawno”, „W Branży” oraz „Szósty Zmysł” album znalazł się na trzecim miejscu listy OLIS.

Również w 2004 roku Pezet nawiązał współpracę z perkusistą zespołu T- Love – Sidneyem Polakiem występując gościnnie w dwóch utworach – „Otwieram Wino” oraz „Radio WWA” z płyty „Sidney Polak”. Jak pokazała przyszłość był to dopiero początek współpracy obu artystów.
W październiku 2007 roku Pezet zadebiutował na rynku solowym wydawnictwem – „Muzyka Rozrywkowa”, wydanym przez Konkret Promo oraz label rapera – Dobre Ziomy. Za brzmienie odpowiedzialny był Szogun oraz Korzeń i Kociołek. Promowały płytę dwa teledyski do utworów – „Noc i Dzień” oraz „Na Tym Osiedlu”. Kolejny album rapera, podobnie jak poprzednie zadebiutował w pierwszej dziesiątce OLIS’u.

Drugi solowy album Pezeta został wydany 2 czerwca 2009 roku. „Muzyka Emocjonalna” wydana została w limitowanym nakładzie 5 000 egzemplarzy dostępnych do nabycia jedynie za pośrednictwem strony internetowej, która po wyprzedaniu nakładu przestała istnieć. Niewiele ponad rok później światło dzienne ujrzała długo oczekiwana wspólna płyta braci Karpińskich – Pezet/Małolat „Dziś w Moim Mieście”. Na płycie gościnnie pojawili się między innymi włoski raper Fabri Fibra, Molesta Ewenement, Grizzulah, VNM i Małpa. Płyta zadebiutowała na 5 miejscu notowania OLIS a po półtorej roku uzyskała status Złotej Płyty.
W 2012 roku światło dzienne ujrzą dwie produkcje z udziałem Pezeta – koncertowy album Pezet/Małolat „Live in 1500m2” oraz długo oczekiwany album „Radio Pezet” w pełni wyprodukowany przez Sidneya Polaka. Promujący wydawnictwo teledysk „Co Mam Powiedzieć” został odtworzony na youtube niemal 7 milionów razy a długogrający album ma pojawić się na półkach sklepowych 4 września 2012 roku.

Koncert Pezeta w ramach Kraków Hip Hop Fiesta IV będzie częścią trasy promującej płytę „Radio Pezet” i odbędzie się z udziałem „żywego bandu”. Co warte zaznaczenia będzie to jedyny koncert promujący to wydawnictwo w Krakowie w 2012 roku.

 

TE-TRIS
Te-Tris – niegdyś wielka nadzieja rapu, dziś fenomen wykraczający poza gatunek.

Wystarczyło zaledwie osiem lat, by chłopak z Siemiatycz zdołał zmienić polską scenę hip-hopową. Gdy w 2004 r. Te-Tris puszczał w niezależny obieg mini-album „Naturalnie”, słuchacz dostał tym samym cynk, że w rapowym podziemiu może dziać się ciekawiej, niż na empikowych półkach. Wówczas też zaznaczył się dualizm w karierze artysty – podczas gdy odbiorcy chłonęli misternie i z lirycznym zacięciem napisane wersy, ich autor równał z ziemią kolejnych przeciwników w czasie pojedynków na improwizowane kąśliwości. W latach 2004-2005 był zresztą wicemistrzem Wielkiej Bitwy Warszawskiej, by z czasem zasiąść w jury. Nie uległ pokusie wykorzystania chwilowej popularności.

Nad oficjalnym debiutem pracował długo, w międzyczasie występując, biorąc udział w soundsystemach, grupach teatralno-muzycznych i prowadząc warsztaty. Wydane dopiero w 2009 r. „Dwuznacznie” nawiązywało do klasyki hip-hopu, mieniąc się również funkowymi, soulowymi i jazzowymi barwami. O dwa lata późniejszy „Lot 2011” to organiczny i elektroniczny żywioł, dobrze skrojone popowe refreny, a zarazem to, co sam twórca określa trafnie „alchemią słowa”. Te-Tris nie zapomniał jednak o tym, że nie ma ulicznej muzyki bez ognia. Mixtape’y z serii „Shovany”, utwory mająca na celu pognębić pyskatych adwersarzy, a przede wszystkim z pasją grane koncerty jasno pokazały, że w wypadku Te-Trisa nie należy brać dobroduszności za słabość.

DYSKOGRAFIA:
– Te-Tris – Naturalnie EP [2004] + [2011 reedycja CD]
– Te-Tris&Dj Tort – Stick2MyNameRight Mixtape [2009 nielegal CD]
– Te-Tris – Obudź się/TeTRock [2009 Reformat4 free promo single CD]
– Te-Tris – Dwuznacznie [2009 Reformat4 CD/2LP]
– Te-Tris&Dj Tort – Shovany Mixtape 1&2 [2010 nielegal 2CD]
– Te-Tris – Lot 2011 [2011 Aptaun Records CD]

Nagrywał wspólnie z m.in.: O.S.T.R., Łona, W.E.N.A., Głowa [PMM], Rasmentalism, Pyskaty, Numer Raz (Warszafski Deszcz), Reno, Fabuła, Diox [HiFi Banda], Jan Wyga, Cira, Raca, Jazzy, Medium i wieloma innymi artystami.

Współpracował również z m.in.: BobAir, Kixnare, Dj Creon, Sir Michu, Grzech Piotrowski, Voskovy, Qciek, Emilii Jones

 

DioxDIOX & THE RETURNERS
Diox – współzałożyciel zespołu HIFI Banda, z którym nagrał 3 nieoficjalne płyty oraz 2 oficjalne wydane nakładem Prosto Label: „Fakty, Ludzie, Pieniądze” i „23:55”. W swoim dorobku ma utwory z czołówką polskiej sceny rapowej. Współpracował z takimi raperami jak: Sokół (WWO, ZIP Skład), Eldo, Vienio (Molesta Ewenement), Pezet, Fokus (Paktofonika, Pokahontaz), Tede i Numer Raz (3H, Warszafski Deszcz), Pyskaty, Ero i Kosi (JWP) i inni. Wystąpił na ponad 200 imprezach w całym kraju, koncertując m.in. z Eldo podczas jego tras koncertowych, oraz razem z HIFI Bandą reprezentował Polskę na jednym z największych festiwali hiphopowych w w Europie – Hip Hop Kemp (Hradec Kralove, Czechy) – w latach 2009 i 2010.
Klip do solowego kawałka Dioxa „Mieli być tu”, który znalazł się na debiutanckim albumie HIFI Bandy – „Fakty, ludzie, pieniądze”, został obejrzany w internecie ponad 1,5 miliona razy w niespełna rok od premiery.

The Returners – duet producencko-didżejski stworzony przez Little’a i DJ-a Chwiała. Ich debiutancki singiel winylowy „Different Places One Hip-Hop” ukazał się we wrześniu 2007 roku nakładem Asfalt Records. W tej wytwórni grupa wydała również swoje kolejne produkcje na płytach winylowych: „Do You” oraz „Got Fire”. W 2008 i 2010 roku wydali 2 wspólne albumy z El Da Sensei (członkiem legendarnego składu The Artifacts). Drugi z tych albumów – „GT2: Nu World” ukazał się również w USA nakładem nowojorskiego Coalmine Records.
The Returners współpracowali z zagranicznymi artystami takimi jak: Sean Price, Rakaa Iriscience, Treach, Reks, Skyzoo, Termanology, Akrobatik, Royce Da 5’9”, Torae, Rasco i wielu innych. Polscy słuchacze znają ich z produkcji dla takich postaci jak O.S.T.R., Molesta, Małpa, Pyskaty, HIFI Banda, Pezet&Małolat, Fokus czy Eldo, któremu The Returners wyprodukowali płytę „Zapiski z 1001 Nocy”.
Dyskografia:
– 2012 „Backstage”
– 2011 „Logika Gry”

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl