KRAKÓW HIP HOP FIESTA V

Data: 08.12.2012r.

Otwarcie bram: 18:30

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na kolejną edycję kultowej imprezy –  Kraków Hip-Hop Fiesta!

koncerty zagrają: 

Sokół i Marysia Starosta – „Czysta Brudna Prawda” ft. Dj Deszczu Strugi, Dj Kebs & Hades (HiFi Banda)

Waldemar Kasta

W.E.N.A. ft. Dj IKE

Bonson/Matek

support: B.A.K.U. , GREM & DJ CICHY, WIRUS.

Gdzie kupić bilety?

Rozkład jazdy:

19:00 Grem

19:20 Wirus

19:40 B.A.K.U.

20:10 Bonson/Matek

21:30 W.E.N.A. ft. Dj IKE

22:45 Waldemar Kasta

00:15 Sokół i Marysia Starosta ft. Deszczu Strugi, Hades, Dj Kebs

 Stało się!!!

Dzięki Wam możemy niebawem świętować pierwsze urodziny cyklu Kraków Hip Hop Fiesta!! Wysoka frekwencja, doskonały klimat i najlepsi polscy raperzy – jest co świętować i dla kogo to robić!!!

Jak w tradycji się utarło – URODZINY MUSZĄ BYĆ ŚWIĘTOWANE HUCZNIE!!!

Kto nam to zapewni – oczywiście najlepsza ekipa koncertowa, jaką mogliśmy dla Was stworzyć, a są to:

Sokół i Marysia Starosta – naszym zdaniem najlepszy spośród dotychczasowych koncertów na Fiestach, stąd to wyróżnienie
Waldemar Kasta – niesamowite flow, człowiek, który rozkręci każdą imprezę
W.E.N.A. – doskonały materiał, świetnie przyjmowany na koncertach
Bonson/Matek – klasyczny duet mc/producent w najlepszym wykonaniu,

Dodatkowo jako suport wystąpi:

  • B.A.K.U.
  • Wirus(Gki Familia)
  • Grem & Dj Cichy

Zapraszamy do „polubienia” naszego Fun Page’u: http://www.facebook.com/krkhhfiesta<- zawsze świeże informacje na temat cyklu!
Wydarzenie na Facebook’u: http://www.facebook.com/events/220355741428686/

Sylwetki Artystów:

 

Sokół i Marysia Starosta
Wojtek Sokół to urodzony w 1977 roku w Warszawie raper, producent i autor tekstów.
Sokół nazywany jest najlepszym polskim „storytellerem”. Prywatnie jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego i synem Janka Sokoła, autora ironicznie tandetnych tekstów piosenek z lat 80. Sokół, chociaż wywodzi się z nurtu ulicznego, znany jest z otwartej głowy i szerokiego spektrum działania. Ma na koncie nagrania z tak różnymi osobami, że ciężko odnaleźć jakąś spójność: z Michałem Urbaniakiem, Frankiem Kimono, Piotrem Leniewiczem i Karolem Ludewem z Mojej Adrenaliny, czy Jankiem Młynarskim i Michałem Foxem Królem z 15 Minut Projekt. Zaczynał w 1996 roku z ekipą ZIP Skład, która jest najliczniejszą warszawską grupą hiphopową. W latach 2000-2005 tworzył wraz z Jędkerem i DJ Deszczu Strugi zespół WWO (W Witrynach Odbicia / W Wyjątkowych Okolicznościach) – najbardziej rozpoznawalną za granicą polską grupę hiphopową, z którą wydał 4 albumy. U szczytu popularności w latach 2002-2005 grupa WWO potrafiła grać 150 koncertów rocznie w Europie i USA. W 2005 roku wyjechał na półtora miesiąca do Hawany, gdzie nagrał dwa utwory i teledyski z kubańską grupą reggaetonową Los Sicarios. W latach 2007-2009 nagrał trzy albumy z innym reprezentantem ZIP Składu – Pono. Za pierwszy z nich odebrali złotą płytę. Muzyczne projekty Sokoła zostały wielokrotnie nagradzane i nominowane do różnych nagród branżowych – Fryderyki, nagrody Yach Film Festivalu, Ślizgery, Miazgi, Asy Empiku, czy Iglica Offensivy.
Sokół użyczał głosu postaciom z kreskówek, ma na koncie również czytanie audiobooka Jakuba Żulczyka „Zrób mi jakąś krzywdę”.

Marysia Starosta to urodzona w 1981 roku w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Marysia miała styczność z muzyką od najmłodszych lat. Zaczęła od ogniska muzycznego, skąd w wieku pięciu lat trafiła do Polskiego Radia. Tam powstał singiel „Kapcie tańczące”, z którym Marysia wygrała ogólnopolski konkurs piosenki dziecięcej. W wieku pięciu lat nagrała też utwór „Trzej kosmici”, który wygrał europejski konkurs na Węgrzech w Debreczynie i został tam wydany. Później ukończyła szkołą muzyczną pierwszego i drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1989 – 1993 śpiewała w chórze akademickim, z którym wygrała międzynarodowy konkurs chórów dziecięcych w Arezzo.
W 2001 roku dostała się do prestiżowej szkoły wokalnej przy ul. Bednarskiej w Warszawie, z której musiała zrezygnować po roku, kiedy dostała się do telewizyjnego musicalu TVN „Kwiaty we włosach” reżyserowanego przez Andrzeja Strzeleckiego, z którym ruszyła w dwuletnie tournée po Polsce. Marysia przez kilka kolejnych lat była tłem muzycznym polskich gwiazd, śpiewając jako chórzystka między innymi z Martyną Jakubowicz, Kombi, Golec uOrkiestrą, De Mono, Piotrem Polkiem, Joanną Dark i Krzysztofem Krawczykiem. Jej głos można usłyszeć na albumach Afromental, Vienio & Pele, Borysa Szyca, Joanny Dark, Martyny Jakubowicz, Kombi, Roberta M, Fu, Pokoju Z Widokiem Na Wojnę i kilku innych. Śpiewała wiele czołówek radiowych i telewizyjnych, między innymi „Na Wspólnej”. Wielokrotnie uczestniczyła w nagraniach koncertów telewizyjnych i radiowych, dla TVP, Trójki, Polsatu i TVN.
W 2008 roku ukazał się jej debiutancki album „Maryland”, wyprodukowany w całości przez hip hopowego producenta Matheo we współpracy z samą Marysią oraz jazzowym saksofonistą Grzechem Piotrowskim. Jej singiel „Nie ma nas” przez pół roku gościł na listach radia RMF oraz telewizji VH1.

Wojtek Sokół i Marysia Starosta prywatnie są parą. Wspólny projekt nagrywali przez dwa lata od maja 2009 roku. Jak sami mówią, nigdzie im się nie spieszyło i robili to przede wszystkim dla własnej przyjemności. Do współpracy zaprosili dwóch polskich i kilku zagranicznych producentów. Z Niemiec są to: Shuko z ekipą Hustle Heart, PH7, oraz Drumkidz, ze Szwecji Jimmy Ledrac, z Kanady Brall, z Czech DJ Wich, a z Polski Magiera z White House i Siwers. Producenci ci, pracowali wcześniej z całą gamą światowej klasy postaci z kręgów hiphopu, r’n’b i szeroko pojętej muzyki miejskiej. Z ich pomocy korzystali między innymi Lil Wayne, B-Real, Saigon, Looptroop Rockers, Keith Murray, Birdman, Heltah Skeltah, Canibus, Evidence, Rasco, Thermanology, Talib Kweli, M.O.P., Big Noyd, Promoe, Akua Naru… Można by wymieniać jeszcze długo. Sokół i Marysia zaprosili na projekt również wielu DJ-ów. Na albumie usłyszymy między innymi Deszczu Strugi (WWO, ZIP Skład), Kebsa (HIFI Banda) i DJ B (Molesta). W grudniu 2011 roku album Sokoła i Marysi „Czysta, Brudna Prawda” uzyskał status złotej płyty.

 

Waldemar Kasta

Raper, Dyrektor Artystyczny KSW, Ring Announcer, MC. Założyciel formacji KASTA SQUAD i właściciel KASTA.CO. Wieloletni animator wydarzeń związanych z muzyką i kulturą HipHop.

Jako raper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety „KLAN” – najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hiphop. Od razu podbił słuchaczy w całej Polsce swoim oryginalnym i charyzmatycznym stylem. Jednak na jego pierwszą płytę przyszło nam czekać do 2002 roku, kiedy to debiutuje krążkiem KASTA SQUAD pt. „KASTANIETY” i w wielkim stylu wkracza do czołówki hiphopowej sceny muzycznej w Polsce. Niezwykła kompilacja brzmień oraz zawartych na płycie przekazów na dobre wpisała się do historii polskiego rapu, a utwory takie jak „Klimaty” czy „Peryferie” znajdują się w leksykonie tego gatunku muzycznego. Wall-E koncertuje w całym kraju i nawiązuje współpracę z najbardziej utalentowanymi artystami hiphopowymi i nie tylko.

W 2003 roku wraz z DJ KUT-O i DONGURALESKO wydaje dwupłytowy album KASTA SQUAD pt. „KASTATOMY”. Krążek, jak również 500 koncertów, które do 2005 przyszło wspólnie zagrać Waldkowi i Guralowi, potwierdzają jego status na scenie.

W kolejnych miesiącach i latach Wall-E rozwija się jako MC poprzez gościnne udziały na płytach i singlach popularnych artystów, na mixtapeach, a także na wielu rewelacyjnych płytach producenckich takich jak np. „KODEX” czy 600°C, które promowane są singlami z jego udziałem. Okazuje się także, że do KASTY dołącza dolnośląska ekipa TRZECI WYMIAR oraz powstaje wiele projektów muzycznych, znanych m.in. jako GTW, SUPERGRUPA, ZDOLNY ŚLĄSK, TUMBAO RIDDIM BAND.

Od 2007 artysta współpracuje z Federacją KSW – jednym z najlepiej rokujących turniejów MMA na świecie. Zostaje dyrektorem artystycznym Federacji i współpracuje przy produkcji wydarzenia z Maciejem Kawulskim i Martinem Lewandowskim – właścicielami i producentami gali KSW. Jako ring announcer prowadzi gale na żywo dla telewizji POLSAT i zapowiada walki wielu mistrzów.

W 2009 roku WALDEMAR KASTA wydaje swój kolejny krążek pt.:”13″. Świetne bity i scratche doskonale dobrane do stylu wrocławskiego rapera gruntują jego pozycję na rynku muzycznym i potwierdzają jego rozwój artystyczny. Potwierdzają to również miliony odsłon jego teledysków zamieszczanych w popularnych serwisach internetowych. Na gruncie doświadczenia i popularności, powstaje KASTA.CO – multiplatforma dla rozwoju wielu inicjatyw i projektów wykreowanych na przestrzeni ostatnich owocnych lat pracy rapera. Na przełomie 2010/2011 nakładem własnej wytwórni, KASTA wydaje płytę „PRAWDA NAGA”. Wraz z najnowszą produkcją rozpoczyna się kolejny etap w jego karierze, którego celem jest dostarczenie swoim sympatykom najwyższej jakości produkcji muzycznych oraz, dzięki KASTA.CO, realizacja wielu, od dawna przygotowywanych projektów, które pozytywnie zaskoczą jego fanów.

 

W.E.N.A.
Od 1999 jeden z reprezentantów nieistniejących już formacji Głos Miasta, później Ansambl. Debiutował w 2005 na albumie „Bez Zabezpieczeń” autorstwa Małego Esz Esz. Idąc za ciosem rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł „Wyższe Dobro”. Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na polskiej, niezależnej scenie, zyskując jednocześnie uznanie ze strony przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu tej kultury.
Pod koniec 2008 roku W.E.N.A. związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album „Duże Rzeczy”, który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał uznanie, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.
Przez czas swojej podróży W.E.N.A. współpracował z wieloma artystami ze sceny muzycznej, udzielając się między innymi na takich projektach jak, Quiz – Materiał Producencki, VNM – Na Szlaku Po Czek, Te-Tris – Dwuznacznie, Na Pół Etatu – Materiał Pilotażowy, Pyskaty – Pysk w Pysk, HiFI Banda – 23:55, Diox – Logika Gry.
27.05.2011roku, nakładem niezależnej wytwórni Aptaun Records, wydany został pierwszy oficjalny album artysty pt. „Dalekie Zbliżenia”.

 

Bonson/Matek
Bonson i Matek to duet pochodzący ze Szczecina. Raper współpracuje z producentem od 2008 roku. Wspólnie stworzyli dwa projekty – Wspomnienia z domu umarłych oraz Historię po pewnej historii. Ten drugi to album dla słuchaczy o mocnych nerwach. Bezkompromisowe teksty Bonsona opowiadają o niełatwym życiu w sposób refleksyjny i inteligentny. W połączeniu z oryginalnymi bitami, które wyprodukował Matek album stanowi nie lada kąsek dla fanów hip-hopu.
Sukces albumu zaskoczył samych twórców, którzy w odpowiedzi na liczne prośby fanów powrócili z reedycją płyty już w formie legalnego wydawnictwa, wzbogaconego o nowe utwory i ponownie zmiksowanego i zmasterowanego przez samego NOONa. W czasie koncertu na Kraków Hip Hop Fiesta V artyści zagrają, doskonale znane wszystkim fanom swojej twórczości, utwory takie jak: Módl się za nas, Rok później czy Nie ma szans. Warty podkreślenia jest fakt, że będzie to pierwszy koncert duetu w Krakowie.
Dyskografia:
ALBUMY:
Historia po pewnej historii (2011)

 

B.A.K.U.
Urodzony w 1993r. na południu Polski w niewielkiej uzdrowiskowej miejscowości Rabka-Zdrój raper, obecnie mieszkający i działający w Nowym Targu. Tutaj zaczęła się w 2003 roku jego przygoda z rapem. W 2007r. ukończył swój pierwszy solowy album pt. „Brzmienia
Podziemia”, który nie zrobił na nikim specjalnego wrażenia, gdyż jak to określił jeden z redaktorów mhh.pl była to „zwykła zabawa dzieciaków”. Niedługo później bo już w 2008r. w sieci pojawił się drugi krążek młodego rapera pt. „Born In The City Mixtape”. Płyta była dużo lepsza od poprzedniej i zaowocowała w miarę regularnymi koncertami. Na jednej z takich imprez B.A.K.U. poznał Pawła (Pezeta) Kaplińskiego, którego zainteresowanie i pomoc okazały się bezcenne i pozwoliły dotrzeć do większego niż dotychczas grona słuchaczy. To właśnie Pezet wraz z Małolatem wypromowali kawałek pt. Pomimo, który usłyszał aktualny wydawca, producent bitów dla składu Fenomen, Mazsa i zaproponował współpracę z jego wytwórnią Rapton Label. Od tego czasu B.A.K.U. zagrał masę koncertów w najróżniejszych miastach w Polsce supportując czołówkę polskiej sceny rapowej oraz otrzymał zaproszenia na takie festiwale jak Oleszyce Rap Festiwal czy też jeden z większych rapowych festiwali Polsce czyli Hip Hop Fest Nysa 2012. Debiutancki solowy album młodego rapera pt. „Poznaj Mnie” pojawi się najprawdopodobniej późną jesienią 2012r. Oprócz B.A.K.U. na płycie usłyszeć będzie można również innych młodych zawodników polskiego rapu jak np. B.R.O, Szyna lub Solar/Białas. Koncert na Kraków Hip Hop Fiesta V będzie promował to wydawnictwo.

Wirus
Wirus to artysta pochodzący z Gdowa udzielający się na krakowskiej scenie od roku 2006 odkąd dołączył do ekipy z Nowych Grzegórzek – GKI Familii. Od roku 2010 rozpoczął współpracę ze studiem Zion co zaowocowało pierwszym nielegalnym albumem „Epidemia” do którego powstały dwa videoklipy „Wu jak Wariat”, „Nie chcę, ale muszę”.W przeciągu 1,5 roku artysta zagrał liczne energiczne koncerty na krakowskiej scenie, na których supportował takich artystów jak m.in : Grubson, Rahim, Sokół, Diox, Pezet, PIH, General Levy. Wynikiem pewnego mocnego koncertu danego w nieistniejących już legendarnych Krzysztoforach – Wirus rozpoczął współpracę z DJ 600 V. Między czasie udzielił się na projekcie Romana Boskiego i Artura Pszczółkowskiego „Drużyna Mistrzów”, do kawałka powstał klip przy udziale wielu młodych zajawkowiczów. Obecnie pracuje nad pierwszą fizyczną płytą „60 kilo wersów”, przy której pomaga mu wcześniej wspomniany Dj 600 Volt.

Grem & Dj Cichy
Grem. Raper inspirujący się muzyką reggae, na krakowskiej scenie działający od 1998 roku. Związany z ekipami Shoom i Gruboskórnokrutni, a także Grah Dem, Grad Gromów, 4HM, Cumulus Soundsystem i Di Bomb’Clikk. Przynależność do labelów G3R, Projekt Różnych Osiedli i Eho Pozytywki. Dotychczasowa dyskografia: Grad Gromów „Granizada grande” (2003), Cumulus Soundsystem „Mixtape vol. 1” (2006), „imPROwizacja” (2008), 4HM „Świta…” (2010). Dodatkowo gościnne udziały na około 50 podziemnych albumach. Współorganizator składanek „Zwiastun 06-08” (2008) i „Zwiastun 09-11” (2011). Na koncie wiele koncertów, m.in. na słowackim Uprising Reggae Festival w Bratysławie (2009 i 2010), a także na Reggae Rap Festiwalu w Chorzowie (2009) za zajęcie wraz z grupą Gadabit I miejsca w turnieju Reggae Rap Liga. Wybrane utwory na www.myspace.com/gremlin0.

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl