KRAKÓW HIP HOP FIESTA VII<

Data: 18.10.2013r.

Otwarcie bram: 18:30

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na kolejną edycję KRK Hip Hop Fiesta.

Koncerty zagrają:

Pokahontaz/Fokus, Rahim, Dj Bambus, Minix/Ten Typ Mes & Lepsze Żbiki /Stasiak, Głośny, Kuba Knap, Dj Black Belt Greg/Bisz & B.O.K. Liveband

support: Kuba Knap, T.B.A.

Gdzie kupić bilety?

Naładowani energią po wakacjach, 18 października wracamy z kultowym już cyklem imprez Kraków Hip Hop Fiesta. Na siódmej edycji swoją nową płytę promować będzie Ten Typ Mes przy wsparciu jednego z Lepszych Żbików ? Kuby Knapa, Stasiaka, Dj?a Black Belt Graga i Głośnego. Ze znanym materiałem po raz pierwszy na fieście zagoszczą natomiast Bisz & B.O.K. Liveband oraz Pokahontaz (Fokus, Rahim, Minix, Dj Bambus). Kuba Knap poza wsparciem dla Tego Typa Mesa wystąpi również ze swoim autorskim materiałem w 30 minutowym secie.

Zapraszamy do „polubienia” naszego Fan Page’u: http://www.facebook.com/krkhhfiesta

Wydarzenie na Facebook?u: https://www.facebook.com/events/596770883700287/

Sylwetki artystów:

Bisz & B.O.K. Liveband

Przez wiele lat budował swoją pozycję w hip-hopowym podziemiu, by w końcu w 2012 roku absolutnie zasłużenie znaleźć się w gronie najlepszych polskich raperów. Bisz, bo o nim mowa, to wyjątkowa postać na polskiej scenie nie tylko hip-hopowej, ale muzycznej w ogóle. Zaszufladkowanie go jest praktycznie niemożliwe, a połączenie jego pasji do poezji, filozofii i kinematografii przekłada się na lirykę na najwyższym poziomie. Muzycznie Bisz jest podróżnikiem – nieobce jest mu klasyczne hip-hopowe brzmienie, ale i elektronika czy mocniejsze gitarowe wstawki. Nieograniczanie się do jednej stylistyki pozwala mu na zabawę formą i dostosowywanie do niej niebanalnej treści. Dowodów tego jest wiele – kilka konceptualnych epek, płyty razem w rodzimym składem B.O.K i ostatecznie ubiegłoroczny Wilk Chodnikowy, który wepchnął reprezentanta Bydgoszczy na najwyższe stopnie polskiej rapowej sceny.

Na siódmej edycji KRK Hip Hop Fiesta Bisza zobaczymy razem z całym B.O.K Livebandem, co dla wszystkich zgromadzonych może oznaczać tylko jedno – absolutne koncertowe szaleństwo w towarzystwie niesamowicie energicznej ekipy na scenie. Dodające emocjonalności skrzypce, pozwalające na konkretniejszą zabawę cięższe gitarowe riffy, wprowadzająca wszystkich w odpowiedni rytm perkusja czy grane z MPC sample i DJ’ejskie popisy – mówiąc w skrócie, wszystko to, co jest niezbędne do niezapomnianej koncertowej zabawy.

Dyskografia:

ALBUMY:
? Wilk Chodnikowy (2012)
? W stronę zmiany (2011) z B.O.K
? Burza i napór (2011) z Pekro
? Raport z walki o wartość (2010) z B.O.K
? Idąc na żywioł EP (2009) z Kosą
? Ballady, hymny i hity (2008) z B.O.K
? Zimy EP (2007) z Kosą

Ten Typ Mes & Lepsze Żbiki

Ten Typ Mes to jedna z najważniejszych postaci w polskim hip hopie. Ostatnie płyty udowadniają również, że należy mu się szacunek w gatunku tak ogólnym, jak po prostu polska muzyka. Autor tekstów, producent i kompozytor, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com, kapitalny raper i ? okazjonalnie ? interesujący wokalista, rozpoczął karierę w 2002 r.

Mes od początku gra z odbiorcami w otwarte karty ? opowiadając o swoich słabościach, źle inwestowanych uczuciach, nałogach czy rozbitej rodzinie. Ten liryczny ekshibicjonizm zapewnił mu wierne grono fanów o otwartych umysłach, zaznajomionych ze współczesną kulturą. Krytyczny wobec konsumpcyjnego świata raper jest również surowy dla siebie; z każdą kolejną płytą stara się zmienić sposób artykulacji dodając krzyk, śpiew, szept, zwalniając i przyspieszając slalomy między sylabami.

Od 2002 roku Mes wydał osiem świetnie przyjętych płyt, w tym cztery solowe oraz po dwie w ramach 2cztery7 oraz Flexxip. Poprzednia płyta artysty pt. ?Kandydaci na szaleńców? (2011 r.) została świetnie przyjęta, a muzyczna różnorodność (hip hop przyprawiony soulem, dubstepem czy punk rockiem) poruszyła i zainteresowała wiele środowisk związanych ze współczesną muzyką miejską.

Kolejny koncert Mesa w ramach cyklu imprez Kraków Hip Hop Fiesta będzie zarazem jednym z pierwszych występów promujących nowe wydawnictwo zatytułowane ?Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki?. W nagraniu obok gospodarza uczestniczyli między innymi tradycyjnie już przyjaciele z 2cztery7 Stasiak i Pjus, Małolat, Pyskaty a przede wszystkim tytułowe Żbiki czyli LJ Karwel, Kuba Knapp oraz Hade z ZETENWUPE. Album zbiera same świetne recenzje utrzymując się od kilku tygodni na liście OLIS a jak brzmi na żywo, przekonamy się już 18 października. Mes wystąpi na scenie tradycyjnie już w towarzystwie Stasiaka i Głośnego a dodatkowo gościnnie wystąpią Dj Black Belt Greg oraz Lepszy Żbik Kuba Knap.

Pokahontaz

Pokahontaz powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku zespołu Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Twórczość Pokahontaz od początku charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.
Debiutancki album zespołu pt. Receptura ukazał się 2 kwietnia 2005 roku nakładem wytwórni muzycznej Kreska Records. Na płycie znalazły się utwory wyprodukowane przez Rahima, Minixa, Miuosha, Fokusa i DJ-a 600V, który także zmiksował i zmasterował nagrania. Z kolei wśród gości na wydawnictwie znaleźli się m.in. Śliwka Tuitam, Kams oraz członkowie zespołu Projektor. Materiał dotarł do 3. miejsca zestawienia OLiS. W ramach promocji utworu „Nie1” został zrealizowany trzeci teledysk, ponownie w reżyserii Xawerego Tatarkiewicza. Zespół odbył ponadto trasę koncertową wraz z wrocławskim składem Kanał Audytywny.

Kolejne wspólne nagrania zespołu to pojedyncze utwory „Cyfroni” (?DynamoL?, 2007), ?Podpisz ten papier? (Na Klucz, IGS 2005), ?Czasem bywa różnie? (?Silesia na śląskich biatach?). W międzyczasie zespół bezpłatnie udostępnił słuchaczom album pt. DJ 5:CET Prezentuje: R+ zawierający nowe, cyfrowe aranżacje i remixy utworów z Receptury.
W latach 2006-2011 Fokus i Rahim skupili się jednak przede wszystkim na realizacji osobnych projektów. Rahim w tym czasie wydał producencki albu ?DynamoL? (2007), wspólną produkcję z L.U.C- iem ?Homoxymoronomatura? (2007), solowe albumy ?Podróże po Amplitudzie?(2010) i zawierającą remiksy poprzedniej płyty ?Amplifikacje?(2010). Fokus natomiast wydał w tym czasie dwa solowe albumy: ?Alfa & Omega? (2008) oraz ?Prewersje? (2011).

Po zakończeniu promocji projektów członkowie Pokahontaz rozpoczęli prace nad kolejny albumem studyjnym. Pierwszy zwiastujący wydawnictwo utwór zatytułowany „Kuszenie” został opublikowany pod koniec roku w formie digital stream na profilu YouTube Pokahonataz. Piosenka ukazała się w sierpniu 2012 roku na kompilacji MaxFloRec – Podaj dalej vol.2. Drugi album formacji został wyprodukowany w większości przez gliwickiego producenta DiNO, znanego m.in. ze współpracy z takimi wykonawcami jak Grubson, Skorup oraz Majkel. Z kolei wśród gości na płycie znalazł się m.in. duet Emilyrose w którego skład wchodzą Lilu i Emilia. Premiera płyty zatytułowanej Rekontakt odbyła się 19 października 2012 roku. Album ukazał się dzięki współpracy wytwórni MaxFloRec i FoAna, osiągnął spory sukces sprzedażowy (?Złota Płyta?, 2 miejsce na OLIS) a zespół zagrał dziesiątki koncertów w kraju i za granicą. Po świetnie przyjętym koncercie zespołu w klubie ?Kwadrat? jedynie kwestią czasu było, kiedy zespół pojawi się na imprezie z cyklu Kraków Hip Hop Fiesta.

->

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl