Natalia „NATU” Przybysz, Tymon & The Transistors

Data: 15.08.2014r.

Otwarcie bram: 19:00

Start: 20:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na koncert zespołów:

Tymon & The Transistors, Natu

Gdzie kupić bilety?

NatuNATU (Natalia Przybysz) właścicielka jednego z najlepszych głosów w Polsce, czarodziejka dźwięków – NATU!
„Gram Duszy” to najnowszy krążek artystki, na którym znajduje się 11 premierowych kompozycji utrzymanych w klimacie soul. To zbiór piosenek w dużej mierze po polsku. Przepiękne, głębokie teksty na płytę są dziełem NATU i jej drugiej połówki… Tytuł „Gram Duszy” oznacza, że NATU oddaje słuchaczom cząstkę siebie, gram swojej duszy. Tytuł ten oznacza również, że istotą muzykowania jest robienie tego co nam w duszy gra i życie swoją pasją z koncentracją na samym tym pięknym procesie. „Gram Duszy” to także tytuł jednego z utworów – zmysłowego i o pożądaniu i o ulotności chwili.
Utwory na płycie mówią czule o znanej lecz niezdefiniowanej przez nikogo bezbłędnie – miłości do kochanka, oraz o miłości do muzyki. Wśród utworów znajdziemy też niezwykle oryginalny utwór „Gwiazdy”, gdzie przy minimalnej oprawie instrumentalnej na pierwszy plan wychodzi niesamowity głos NATU i urok gwiaździstej, letniej nocy… Są też relaksujące „Kąpiele w błocie” opowiadające o magii słów. Płyta kończy się tajskim masażem niepowtarzających się fraz pod postacią „Ocean Prayer – modlitwy o bezpieczeństwo dla miłości.
Gościnnie na płycie śpiewają Stanisław Soyka i Pinnawela (Paulina Przybysz). Właśnie wspólnie z siostrą NATU śpiewa mocno kobiecy utwór „Joy in Her belly”.

Produkcją płyty zajęła się Natu wspólnie z Envee, Jurkiem Zagórskim (gitara w zespole) i Dominikiem Trębskim (trąbka). Na ostateczny kształt i smak kompozycji na płycie mieli wpływ także muzycy zespołu z którym NATU występuje na żywo – Hubert Zemler (perkusja), Wojtek Traczyk (bas) Piotr Zabrodzki (klawisze).

T&TTTymon & The Transistors – polski zespół muzyczny, założony w czerwcu 2002 przez Tymona Tymańskiego podczas muzycznych warsztatów w ramach Przystanku Olecko. Tranzystory wykonują muzykę rock’n’rollową, utrzymaną w różnorodnej stylistyce – od brzmień lat 60-tych i space rocka począwszy, a skończywszy na punk rocku, reggae, hard rocku, country i jazzie. We wczesnym repertuarze kwartetu znalazły się zarówno utwory poprzednich formacji Tymona (Kury, Trupy, Czan, Poganie), jak i nowe, nawiązujące do poprzednich dokonań Tymańskiego, mające jednak zdecydowanie gitarowy charakter. Grupa ma na koncie cztery płyty i znana jest z żywiołowych, energetycznych koncerrtów.
W 2003 zespół nagrał soundtrack do głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego p.t. Wesele. Sesje nagraniowe trwały ponad rok i odbywały się w studiu nieistniejącej już firmy wydawniczej Biodro Records przy ul. Świętego Ducha w Gdańsku. W sesji oprócz zespołu uczestniczyli goście specjalni: m.in. Jacek Lachowicz, Kornel Popławski, Jacek Majewski, Robert Brylewski i Lech Janerka. Za kompozycje do „Wesela” Tymański został wyróżniony nagrodą Akademii Filmowej Orzeł 2003 oraz Złotą Kaczką czasopisma „Film”.
Drugi album Tymona & The Transistors, poważniejszy w klimacie Don’t Panic! We’re From Poland, ukazał się w 2007 roku. Rok później wrócił do studia, by zarejestrować demo soundtracku do alternatywnego musicalu Polskie Gówno w reżyserii Grzegorza Jankowskiego. Pierwsze zdjęcia do filmu powstały we wrześniu 2008, ale wskutek braku funduszy projekt został zawieszony w czerwcu roku 2009. W styczniu 2012 ekipa twórców „PG” wznowiła prace nad musicalem. Planowany termin premiery filmu i płyty to jesień 2013 roku.
W roku 2009 zespół zaczął pracować nad nowym albumem, zatytułowanym „Bigos Heart”. Część nagranych utworów pochodzi z dawnych sesji zespołów Trupy oraz Czan. W nagraniu płyty wzięli udział m.in. Leszek Możdżer i Grzegorz Halama. W kwietniu 2010 roku wydawnictwo Bigos Heart otrzymało nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: muzyka alternatywna.

Płyta pt. „Skaczemy Jak Pacynki”  to nagranie ze specjalnego koncertu, który odbył się w studiu Polskiego Radia Gdańsk 30 września 2012 roku z okazji 10-lecia grupy Tymon & The Transistors. Kwartet wykonał i zarejestrował swoje ulubione piosenki z trzech poprzednich albumów („Wesele”, „Don’t Panic! We’re From Poland” oraz „Bigos Heart”). Dodatkowo na płycie koncertowej znalazł się tytułowy utwór, który antycypuje soundtrack do głośnego musicalu „Polskie Gówno” wg scenariusza Tymona Tymańskiego. Kinowa premiera filmu planowana jest jesienią 2013 roku.

„Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy“, mówi Tymon. „Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rokendrolowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów“.

Skład zespołu:
Tymon Tymański – głos, gitary
Marcin Gałązka – głos, gitary
Arkadiusz Kraśniewski – gitara basowa
Filip Gałązka – bębny.

Ściągnij presspack tego wydarzenia

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl