POKAHONTAZ “REKONTAKT TOUR”

Data: 25.11.2012r.

Otwarcie bram: 18:30

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na koncert:

POKAHONTAZ “REKONTAKT TOUR”

 

Rozkład jazdy:

19:15 BCZ

19:45 Szpak & Chory Band

20:30 Minix

21:00 Pokahontaz

22:30 afterparty - dj Cichy

Gdzie kupić bilety?

25 listopada w klubie „Kwadrat” swój drugi album promować będzie legendarna grupa POKAHONTAZ. Mający swoją premierę 19 października album „Rekontakt” jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw polskiej sceny muzycznej. Współtwórcy zespołu Paktofonika wraz z premierą płyty rozpoczynają intensywną trasę koncertową, na której nie mogło zabraknąć Krakowa.
Dodatkowo na scenie klubu Kwadrat tego dnia wystąpią jako suport – reprezentant łódzkiej sceny BCZ oraz Szpak wspierany przez Chory Band!!
Serdecznie zapraszamy. Tego wydarzenia nie można opuścić !

UWAGA: Ze względu na ograniczoną ilość biletów zachęcamy do korzystania z przedsprzedaży.

 

Pokahontaz powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku zespołu Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Debiutancki album Pokahontaz zatytułowany Receptura ukazał się w 2005 roku. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.

Działalność formacji zainicjowali Fokus, Rahim oraz DJ Bambus. Pierwszym wydawnictwem spod szyldu Pokahontaz był singel zatytułowany „Wstrząs dla mas” zwiastujący debiutancki album zespołu(maj 2004r). Utwór spotkał się z pozytywnym odbiorem sceny muzyki hip-hopowej. Zyskał także pewną popularność w kraju. W międzyczasie zespół nawiązał współpracę zDJ-em 600V. Efektem był utwór „Chorągievvki”, który znalazł się na wydanym 6 grudnia albumie producenckim Style (operacja zrób to głośniej). Również w 2004 roku zespół wystąpił podczas edycji festiwalu Hip-hop Opole.
17 marca 2005 roku został wydany drugi singel Pokahontaz pt. „Za szybcy się wściekli” z gościnnym udziałem Miuosha i Cichego. Utwór spotkał się z równą przychylnością co pierwszy singel, a także dotarł do 33. miejsca Szczecińskiej Listy Przebojów. Debiutancki album zespołu pt. Receptura ukazał się 2 kwietnia nakładem wytwórni muzycznej Kreska Records. Na płycie znalazły się utwory wyprodukowane przez Rahima, Minixa, Miuosha, Fokusa i DJ-a 600V, który także zmiksował i zmasterował nagrania. Z kolei wśród gości na wydawnictwie znaleźli się m.in. Śliwka Tuitam, Kams oraz członkowie zespołu Projektor. Materiał dotarł do 3. miejsca zestawienia OLiS. W ramach promocji utworu „Nie1” został zrealizowany trzeci teledysk, ponownie w reżyserii Xawerego Tatarkiewicza. Zespół odbył ponadto trasę koncertową wraz z wrocławskim składemKanał Audytywny.
W międzyczasie we współpracy z producentem IGS-em artści nagrali utwór „Podpisz ten papier”, który ukazał się na albumie producenckim Na klucz. Pod koniec 2005 roku, do sklepów miała trafić reedycja płyty Receptura, pod nazwą R+. Miała zawierać utwory pochodzące z debiutu i remiksy m.in. w wykonaniu DJ-a 5:CET. Ostatecznie wydawnictwo pt. DJ 5:CET Prezentuje: R+ zostało udostępnione bezpłatnie w formie digital download na oficjalnej stronie internetowej zespołu. Następnie zespół odbył trasę koncertową promującą cyfrowy album.
Na kolejne wspólne nagranie zespołu trzeba było czekać do producenckiej płyty Rahima – DynamoL, gdzie znalazła się piosenka „Cyfroni” w wykonaniu Pokahontaz. W międzyczasie grupa z utworem „Czasem bywa różnie” znalazła się na kompilacji Silesia na śląskich bitach. Wcześniej współpracę z L.U.C-iem nawiązał Rahim. W efekcie powstał wspólny album raperów pt.Homoxymoronomatura (2007). W 2008 roku w efekcie współpracy z zespołem MeriDialu powstała piosenka „Sierściuchy”, która ukazała się na płycie Dekada. W listopadzie został wydany album solowy L.U.C-a – Planet L.U.C na którym znalazł się zarejestrowany wraz z Pokahontaz utwór pt. „Co z tą Polską? – Soviet Mental Kisiel”. Tego samego miesiąca ukazał się solowy debiut Fokusa pt. Alfa i Omega. Rok później formacja gościła na płycie Ras Luty – Jeśli słyszysz w utworze „Miasto stoi w ogniu”. Natomiast pod koniec roku do sprzedaży trafił album producencki KRI. – Kunszt z utworem „W głowach się popierdoliło” nagranym wspólnie z Pokahontaz.
W 2010 roku ukazały się dwie solowe produkcje Rahima Podróże po amplitudzie i Amplifikacja. Rok później został wydany drugi solowy album Fokusa Prewersje, a także mixtape Rahima zatytułowany 33 Obroty Mixtape. Następnie po zakończeniu promocji solowych projektów członkowie Pokahontaz rozpoczęli prace nad kolejny albumem studyjnym. Pierwszy zwiastujący wydawnictwo utwór zatytułowany „Kuszenie” został opublikowany pod koniec roku w formie digital stream na profilu YouTube Pokahonataz. Piosenka ukazała się w sierpniu 2012 roku na kompilacji MaxFloRec – Podaj dalej vol.2. Drugi album formacji został wyprodukowany w większości przez gliwickiego producenta DiNO, znanego m.in. ze współpracy z takimi wykonawcami jak Grubson, Skorup oraz Majkel. Z kolei wśród gości na płycie znalazł się m.in. duet Emilyrose w którego skład wchodzą Lilu i Emilia. Premiera płyty zatytułowanej Rekontakt odbyła się 19 października 2012 roku. Album ukazał się dzięki współpracy wytwórni MaxFloRec i FoAna.

 

Szpak & Chory Band
Szpak, czyli mc i producent. Pierwsze kroki stawiał w składzie Prelogika razem z TDK. Po dwóch latach zmagań w 2002 pojawiła się pierwsza i jak się okazało ostatnia płyta zatytułowana „Myślenia technika”. Ten nielegal, jak i dwa następne solowe projekt Szpaka „No i po co?” (2003) oraz „Ile jeszcze?”(2005) rozeszły się głównie po znajomych. Do trzeciego podejścia została już zaproszona większa grupa przyjaciół i znajomych, co po półrocznej batalii zaowocowało płytą „Dla miasta”(2007). Hip Hop stał się tylko punktem wyjścia, w numerach przewija się dużo funku, reggae i jazzu. Przez te lata można było usłyszeć Szpaka na koncertach w rodzinnym Krakowie, a przede wszystkim w Błędnym Kole na Reggae Night’s, gdzie działa w Bumpin’bass crew wraz z Gangragga, Zawiasem oraz DJ Kaczorem i Szymkiem. W roku 2011 nadszedł czas na legal szpaka! 10 września płyta „Kontrast” ujrzała światło dzienne. 25 listopada w klubie Kwadrat Szpak po raz pierwszy wystąpi wraz zespołem Chory Band, co wniesie nową jakość w występy na żywo tego artysty!

 

BCZ

BCZ. Duży przepływ energii pomiędzy Nim a ludźmi pod sceną w czasie jego koncertów oraz pozytywne, funkowe i hip-hopowe brzmienie, które są kwintesencją jego performance’ów. Jeśli zobaczysz, że te trzy litery zgłaszają swoją obecność na koncercie w Twoim mieście, wiedz, że warto tam być! Obecnie artysta promuje album „Po Prostu BCZ”.

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl