Tides From Nebula

Data: 24.10.2013r.

Otwarcie bram: 18:30

Start: 19:00

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Wstęp biletowany.

Zapraszamy na koncert:

TIDES FROM NEBULA, Disperse  

Gdzie kupić bilety?

Bardzo miło nam poinformować, że organizujemy ponownie koncert naszych serdecznych kolegów z Tides From Nebula. Koncert w klubie „Kwadrat” będzie częścią ogólnopolskiej trasy gdzie obok ekipy z Warszawy zagra zespół Disperse.

TIDES FROM NEBULA (PL) Post-Metal
„Coś pomiędzy eterycznym natchnieniem, szybowaniem w kosmosie a wstrząsającą tragedią, z momentami zawieszenia, nawet sielankowości” ? tak napisano w recenzji jednej z płyt warszawskiego kwartetu Tides From Nebula. Jakże trafny to opis! Grupa istnieje od 2008 roku, a jej instrumentalna muzyka to połączenie post metalu spod znaku Isis czy Neurosis z ilustracyjnymi, kinematograficznymi klimatami. Tides From Nebula mają na koncie krążki „Aura” i „Earthshine” (przy niej współpracowali z wybitnym kompozytorem muzyki filmowej Zbigniewem Presinerem), ale na jesień 2013 zapowiada premierę trzeciego, zatytułowanego „Eternal Movement”, wyprodukowanego przez Norwega Christera-Andre Cederbega, który nadał brzmienie ostatniej produkcji Anathemy „Weather Systems”. Szykuje się kolejna porcja opowieści dźwiękami, tym razem mająca być bardziej energetyczna, bogatsza i „pełna światła”. Słuchając Tides From Nebula można odpocząć, oddać się marzeniom, można też przeżyć dreszczyk emocji. Naprawdę wspaniałych emocji. Zwłaszcza podczas koncertów.
http://www.tidesfromnebula.com/
https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial

Disperse (PL) Prog-Metal
Mamy w Polsce zacne progmetalowe załogi. Jedną z nich jest pochodząca z Przeworska grupa Disperse. Czerpiąc z Dream Theater, Pink Floyd, Planet X, Cynic, Devina Townsenda, by wymienić czubek lodowej góry inspiracji, stworzyli amalgamat, na którym postawili własnej produkcji unikatowy stempel. Debiutancki krążek istniejącego od 2007 roku zespołu, „Journey Through The Hidden Gardens” z 2010 roku, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami. Jeszcze większe wrażenie zrobiły kompozycje, które Rafał Biernacki (wokal, klawisze), Jakub Żytecki (gitary), Wojciech Famielec (gitara basowa) oraz Maciej Dzik (perkusja) napisali na płytę numer dwa ? „Living Mirrors”. Zachwycili się nią w renomowanej wytwórni Season Of Mist i zaproponowali polskim progmetalowcom kontrakt! Z logo SOM krążek ukazał się w 2013 roku, spotykając się z doskonałymi opiniami, w których dominowało podkreślenie, że muzycy Disperse wspaniale rozwinęli się jako kompozytorzy, mają większe wyczucie, niesamowitą dojrzałość. Zespół miał okazję supportować między innymi Riverside, czy Marillion, prezentować się (z powodzeniem!) na zagranicznych festiwalach. Z pewnością warto przyjść na ich koncerty. Mało kto w Polsce gra progmetal na takim poziomie.

->

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl