UNITY TOUR 2011

Data: 22.10.2011r.

Otwarcie bram: 19:00

Start: 19:30

Gdzie: Klub Studencki Kwadrat

Wstęp biletowany. Zapraszamy na UNITY TOUR 2011: ABRADAB, JUNIOR STRESS, MESAJAH, NATURAL DREAD KILLAZ, ZGAS   

 

UNITY TOUR 2011 w Krakowie!

 ABRADAB

JUNIOR STRESS

MESAJAH

NATURAL DREAD KILLAZ

ZGAS

 

 

Takiej trasy Polska jeszcze nie widziała! Aż pięć indywidualności polskiej sceny reggae, hip-hop i dancehall wyruszy jesienią we wspólną trasę koncertową. W sobotę 22 października zawitają do Krakowa i w Klubie Studenckim Kwadrat zagrają: Abradab, Marika, Mesajah oraz Natural Dread Killaz. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie żywe instrumentarium! To niezwykłe wydarzenie wzbogacą również występy jedynego dwukrotnego mistrza Polski w beatboxie  Zgasa.

 

Unity Tour 2011 to trasa jakiej Polska jeszcze nie widziała! Kilkugodzinne koncertowe maratony, w kilkunastu polskich klubach to idealne imprezy dla fanów regaae, dancehallu oraz hip-hopu. Na jednej scenie grać bowiem będą niekwestionowani mistrzowie swoich gatunków! Ideą, która zainicjowała ich wspólne podróżowanie i koncertowanie była chęć kompleksowego zaprezentowania tego, co współczesna polska muzyka reggae i hip-hop ma najciekawszego, a tym samym potrzeba zjednoczenia na jednej scenie jej czołowych przedstawicieli. Wybrani zostali zatem najbardziej aktywni, intrygujący i popularni artyści, którzy od lat wnoszą świeżość, nową energię oraz niejednokrotnie zaskakują w gatunku, w ramach którego tworzą.

W związku ze zmianami do składu Unity Tour 2011 dołączył głośny raggowy wokalista, dj, konferansjer i selekta Junior Stress. Jego koncerty to pełene energii dancehallowe show a jamajskie riddimy na żywo wzbogaci muzyka krakowskiego zespołu Sun El Riddim Band. Z kolei 7-osobowa formacja ComeYah gra muzykę inspirowaną przez roots reggae, nie unikając przy tym innych brzmień – począwszy od ska, rocksteady przez dub, raggamuffin, aż do jungle, a nawet r’n’b.

Niezmiennie, na wszystkim imprezach podczas trasy koncertowej zagra Abradab – współzałożyciel legendarnej grupy Kaliber 44, a po zawieszeniu działalności zespołu rozpoczął solową karierę i wydał cztery solowe albumy (za ostatni – „Abradabing” otrzymał Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop 2010). Abradab w  towarzystwie żywych instrumentów zabierze wszystkich przybyłych w podróż m.in. przez swoje największe hity, które na stałe weszły do kanonu gatunku.

Mesajah zaprezentuje premierowo kilka kawałków ze swojej najnowszej solowej płyty „Jestem Stąd”, która ukaże się pod koniec listopada, nie zabraknie też utworów z jego pierwszego albumu „Ludzie Prości”. Na scenie pojawi się także rodzima formacja Mesajah – Natural Dread Killaz – niemająca sobie równych wrocławska grupa reggae, grająca w towarzystwie muzyków Riddim Bandits, których koncerty to potężna dawka energii.

Jedyna kobieta wśród gwiazd trasy to Marika, nazywana Pierwszą Damą polskiego reggae i dancehallu. Dzięki niej nie zabraknie dźwięków z pogranicza soulu i R&B. Na scenie towarzyszyć jej będzie Spoko Armia. Na deser najlepszy polski beatboxer – Zgas, który da pokaz swoich technicznych umiejętności oraz zaprezentuje materiał z jego debiutanckiej solowej płyty „Human Beatbox”.


Sylwetki Artystów:

 

abABRADAB 

Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce polskiego hip-hopu. Solowe wcielenie Abradaba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Na uwagę zasługują teksty jego autorstwa, które są zabawnymi, poważnymi lub ironicznymi mini opowieściami. Jesienią 2010 roku muzyk wydał czwartą solową płytę „Abradabing”, nagrodzoną Fryderykiem za Najlepszy Album w kategorii Hip-Hop, R&B i Reggae.

 

 

 

 

 

j

JUNIOR STRESS 

Junior Stress, właściwie Marcel Galiński – wokalista polskiej sceny reggae i dancehall. Pochodzi z Lublina. Ukonczył Prywatne liceum im.Królowej Jadwigi w Lublinie w 2004 roku.

Na stałe kojarzony z lubelskim soundystemie Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

Jego debiut wydawniczy to utwór ‚Korupcja’ (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7′ winylu przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór ‚Nieważne ile masz imion’ ukazał się na składance Jah Free ‚Pillar Of Salt’. W tym samym roku nagrał numer ‚Otwórz swe oczy’ (wraz z Ras Lutą), który wyszedł na EP o tym samym tytule.

W 2005 na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty.

W 2009 roku związał się z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem ukazał się wiosną 2009 debiutancki longplay Juniora Stress’a pt. ‚L.S.M’.

Często występuje gościnnie lub na łączonych imprezach z zaprzyjaźnionymi artystami. Podczas jego występów akompaniują mu selektorzy soundystemu Love Sen-C Music lub na większych scenach zespół instrumentalny Sun El Band.

 

 

meMESAJAH

Mesajah to utalentowany wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz. Od kilku lat, równolegle z działalnością NDK, tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce koncentruje się na sięganiu po gatunki mu najbliższe, a więc reggae, dancehall, dub, ragga i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy. Mesajah od pierwszych minut koncertu nawiązuje bliski kontakt z publicznością, a niekwestionowane zdolności muzyczne zapewniają mu występy oraz współpracę z wieloma artystami w Polsce i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 

na

NATURAL DREAD KILLAZ & RIDDIM BANDITS

Grupę założyli związani od dziecka z muzyką bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. W 2005 roku wydali debiutancki albumu „Naturalnie’, który stał się̨ jednym z najważniejszych wydarzeń́ roku na rozwijającej się̨ wtedy błyskawicznie polskiej scenie reggae. Muzycy NDK z respektem i dojrzałościąÌ¨ podchodząÌ¨ do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie sąÌ¨ bardzo otwarci na nowe wpływy, dzięki czemu tworząÌ¨ dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. W swojej muzyce mieszająÌ¨ gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. W wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworząÌ¨ coraz to nowe produkcje. Ich utwór „Uwierzyć w siebie” to jeden z największych przebojów polskiego reggae. We wrześniu 2010 roku ukazał się ich drugi album pt. „Ile Lat’.

 

z

ZGAS

Ten dwukrotny Oficjalny Mistrz Polski Beatboxu, kilka lat temu poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. Koncerty Zgasa na długo zapadają w pamięć i na stałe zmieniają wyobrażenie na temat możliwości ludzkiego aparatu mowy. W kwietniu tego roku Zgas wydał swój pierwszy solowy album pt. „Human Beatbox”. To 100% beatboxowa płyta, jedna z pierwszych „umiejętnościowych” na świecie, bez loopów, nakładanych ścieżek, efektów gitarowych czy komputerowych.

 

 

Cennik klubu Kwadrat
Profil Klub Kwadrat na YouTube.com Profil Klub Kwadrat na FaceBook.com

KLUB OTWARTY:

pon - sob:
nd :
16:00 - 01:00*
16:00- 24:00*

*harmonogram nie obowiązuje podczas imprez

  • Poniedziałek - Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł
  • DART

    Zagraj w darty czyli popularne "rzutki".
  • PIŁKARZYKI - Prawdziwe piłkarskie emocje.


Poniedziałek – Środa od 16:00- 21:00 Piwo Tyskie 3,50 zł


Tribute to Metallica show! – Scream INC

Data: 30.09.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00Strachy na Lachy – Nowa płyta „Przechodzień o wschodzie”

Data: 07.10.2017r.
Start: 20:00
Otwarcie bram: 19:00

qhpkr-logo-podstawowe-ogolne 11949605_10207421469684747_2123109361_n somusic eska-cmyk-outline movemedia_logo logo-dvbox
projekt graficzny: visionproject.pl
coded by: maciejkopec.pl