Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Otwarty codziennie:
pon - sob: 16:00 - 01:00*
nd: 16:00- 24:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Wintersun + support
20 / 09 / 2017 — 18:30

Wintersun + support

otwarcie bram: 18:30 start koncertu: 19:00

Knock Out Productions oraz klub B90 prezentują trzy koncerty Wintersun w Polsce!Fińska grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album „The Foreast Season”, którego premiera została zaplanowana na 21 lipca. Materiał inspirowany „Czterema Porami Roku” Vivaldiego ukaże się nakładem Nuclear Blast Records.Wintersun wystąpi na trzech koncertach w Polsce. Zapraszamy: 11 września do warszawskiej Progresji, dzień później 12 września do gdańskiego klubu B90 oraz 20 września do krakowskiego klubu Kwadrat. WINTERSUN (Finlandia) epicki, symfoniczny, melodyjny death metal, power metal:Fińskie krajobrazy chyba nieźle nastrajają do opowiadania przeróżnych fascynujących historii, przy podkładzie metalowych dźwięków. Na pewno tak działają na Jariego Mäenpää, mózg powstałego w 2003 roku w Helsinkach zespołu Wintersun, który przez lata dzielił się muzycznymi obowiązkami z czołową kapel folkowo-metalową Ensiferum.Fińska przyroda, panująca w Krainie Tysiąca Jezior przez sporą część roku zima, a także marzenia senne oraz buzujące w człowieku emocje są głównymi inspiracjami dla kompozycji. Rozbudowanych, falujących pod względem aury i emocji, pełnych orkiestracji, ale i baśniowo pięknych melodii. Tim Burton mógłby niejedną z kompozycji Wintersun wykorzystać w swoich produkcjach, zwłaszcza animowanych. Finowie przyjadą do nas promować trzeci album, "The Forest Season" (premiera w lipcu 2017), który w niespełna godzinę opowiada o czterech porach roku.Sprawdź, jeśli lubisz: Ensiferum, Turisas, Insomnium, Skyfire, Children Of Bodom...http://www.wintersun.fi
https://www.facebook.com/wintersun
https://www.youtube.com/watch?v=lhGUu6NVXvkSupportyWHISPERED (Finlandia) melodyjny death metal i power metal z elementami japońskiego folku:
Samuraje z Krainy Tysiąca Jezior – tak można śmiało opisać  powstałą w 2004 roku w Tampere formację Whispered. Zamiast ekscytować  się hokejem, biegami lub skokami narciarskimi, pasjonowali się historią i  kulturą Dalekiego Wschodu, a konkretnie Japonii. Zakochani byli też w  muzyce, w szczególności melodyjnym death metalu i power metalu. Jouni  Valjakka, gitarzysta, wokalista i założyciel zespołu, jedyny jego  członek pamiętający początki kapeli, wpadł na pomysł, żeby zmieszać  melodyjny death metal z power metalem oraz dodatkami z japońskiej muzyki  folkowej, wykonywanej na tradycyjnych instrumentach, a w warstwie  lirycznej i wizerunkowej postawić na nawiązania do ery samurajów. Tak  narodził się charakterystyczny styl zespołu.

 Przez kilka lat Whispered szlifowali styl, nagrywali demówki, grali  lokalne koncerty, a w 2009 roku wydali pierwszego singla "Faceless". Rok  później pojawił się album "Thousand Swords", koncepcyjne dzieło  opowiadające historię japońskiego mnicha Musashibō Benkei. Zespół szybko  zyskał pokaźne grono zwolenników, które znacząco poszerzyło się po  drugim albumie "Shogunate Macabre" z 2014 roku. Mroczniejszym i  brutalniejszym niż poprzednik. Mówi się, że do trzech razy sztuka. Dużą  popularność Whispered zyskał trzecią płytą, epicką "Metsutan – Songs Of  The Void" z 2016 roku. Finowie cały czas promują ten materiał, a mieli  już okazję wystąpić, chociażby na festiwalach Tuska Open Air i  Bloodstock oraz grać trasy z Korpiklaani, Turisas, czy Ensiferum.

 Sprawdź, jeśli lubisz: Wintersun, Ensiferum, Turisas, Equilibrium, Kalmah...


http://www.whisperedband.com


https://www.facebook.com/whisperedband


https://www.youtube.com/watch?v=qPIPy8sqvHU                                             BLACK THERAPY (Włochy) melodyjny death metal:
Pochodzą z regionu Lazio, więc zapewne kibicują piłkarzom Lazio  Rzym, lecz o wiele bardziej niż futbol fascynuje ich melodyjny death  metal. A dokładniej, jak sami mówią i piszą o swojej muzyce, przesycony  smutkiem melodyjny death metal.

 Black Therapy zaczęli aplikować swoją muzyczną terapię w 2009 roku, a  głównymi terapeutami byli perkusista Luca Soldati, gitarzysta Lorenzo  "Kallo" Carlini oraz wokalista Giuseppe Massimiliano Di Giorgio. Do dziś  świadczą swoje usługi, a wspierają ich dwaj nowi terapeuci, gitarzyści  Andrea Mataloni i Davide Celletti. Po ich dołączeniu do Black Therapy w  2017 roku, Kallo przerzucił się na gitarę basową.

 Kapela w 2013 roku zadebiutowała albumem "Symptoms Of A Common  Sickness", a od drugiego dzieła, znakomitego "In The Embrace Of Sorrow, I  Smile" z roku 2016, oddziela je pochodząca z 2014 roku EP-ka "The Final  Outcome". Black Therapy to wspaniałe, chwytliwe, zatopione w smutku  melodie oraz deathmetalowa drapieżność i brutalność, podane w idealnych  proporcjach. Wspaniała muzyka dla tych, którzy są zakochani w mrocznej  stronie ludzkiej natury. Za rekomendację niech posłużą nie tylko  wspaniałe recenzje "In The Embrace Of Sorrow, I Smile", lecz również  supportowanie na trasie koncertowej mistrzów melodyjnego death metalu z  Arch Enemy.

 Sprawdź, jeśli lubisz: Insomnium, Omnium Gatherum, Dark Tranquillity...


http://www.blacktherapy.it


https://www.facebook.com/blacktherapyband


https://www.youtube.com/watch?v=NY2U_9gC7VgZagrają:                                   WINTERSUN (Finlandia) epicki, symfoniczny, melodyjny death metal, power metal
 +
 Whispered (Finlandia) melodyjny death metal
 Black Therapy (Włochy) melodyjny death metal

Informacje o biletach

Bilety na koncert teraz w sprzedaży na: www.knockoutprod.net/sklep oraz https://tickets.soundrive.pl.

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions


20

września

18:30

80/90 zł

Informacje o biletach