Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Arkona, Týr + Dalriada
17 / 09 / 2020 — 18:00

Arkona, Týr + Dalriada

otwarcie bram: 18:00 start koncertu: 19:00

Knock Out Productions oraz Drizzly Grizzly zapraszają na cztery koncerty Tyr i Arkona w naszym kraju!


Tyr i Arkona wyruszą jesienią w wyjątkową trasę koncertową! W towarzystwie Dalriady oraz Varang Nord, aż czterokrotnie zaprezentują się w Polsce w ramach „Heathen Heroes Europe Tour 2020”.


Podczas nadchodzących koncertów, Tyr będzie promować swój najnowszy album „Hel”, który ukazał się 8 marca 2020 roku (Metal Blade Records). Ostatnim wydawnictwem Arkony jest płyta „Khram” z początku 2018 roku (Napalm Records).


Co-headlinerski skład trasy uzupełnią wyjątkowi goście: węgierska grupa Dalriada oraz łotewski Varang Nord.


Plan jesiennych koncertów Tyr i Arkona w Polsce:


17 września / Kraków @ Kwadrat


18 września / Warszawa @ Proxima


19 września / Poznań @ U Bazyla


20 września / Gdańsk @ Drizzly Grizzly


Bilety na koncerty będą dostępne w sprzedaży od środy, 25 marca (11:00) na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/en/ (tylko Gdańsk)


--


[PL] Uwaga! Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. sklep.knockoutprod.net oraz ebilet.pl!


[ENG] Attention! Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are sklep.knockoutprod.net and ebilet.pl!


--


TYR (Wyspy Owcze) folk metal:


Nie tylko Arkona wielokrotnie gościła w Polsce. Co najmniej równie często, jeśli nie częściej, pojawiali się nad Wisłą muzycy pochodzącego z Wysp Owczych zespołu Týr. Ba, zdarzyło im się nawet odbyć u nas 12-koncertową trasę! Obecnie kapela jest głównym muzycznym towarem eksportowym Wysp Owczych i liczącą się siłą na folkowo-metalowej scenie.


Týr powstał w 1998 roku. Wszelkie zawirowania personalne oraz podróże z koncertami od samego początku, pamiętają Gunnar Thomsen (bas i wokal) oraz Heri Joensen (gitara, wokal). Zespół tworzy melodyjną, dość podniosłą odmianę folk metalu, doskonałą do śpiewania przez fanów na koncertach albo przy piwku. Sporo w tej muzyce odniesień do nordyckiej mitologii, Wikingów. Zresztą, nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Oprócz uznania fanów i sceny folkowo-metalowej można powiedzieć, że grupa dorobiła się kilku klasyków z "Hail to the Hammer" na czele.


http://tyr.fo/
https://www.facebook.com/tyrband/
https://www.youtube.com/watch?v=fu2bgwcv43o


ARKONA (Rosja) pagan folk metal:


W Polsce ten zespół nie wymaga specjalnej prezentacji. Rosyjska Arkona odwiedza nasz kraj regularnie i nie ma żadnego problemu z przyciągnięciem licznej rzeszy maniaków pagan folk metalu na swoje koncerty. Grali w klubach, grali na dużych festiwalach. Zawsze ofiarując w zamian za gorące przyjęcie porcję energetycznej, skocznej muzyki, idealnej do zabawy.


Ponieważ Arkona w Polsce jest doskonale znana, wystarczy chyba w telegraficznym skrócie przypomnieć, że zespół zaczął działalność w 2002 roku w Moskwie, a ten czas pamięta z obecnego wcielenia jedynie charyzmatyczna wokalistka Masza Archipowa. Oprócz niej grupę tworzą Rusłan "Kniaź" Rosomachierow (gitara basowa), Siergiej "Lazar" Atraszkiewicz (gitara), Władimir "Volk" Rieszetnikow (flet, dudy) i mający niebotycznie obszerne muzyczne CV Andriej Iszczenko (perkusja). Przy pomocy wielu tradycyjnych instrumentów Arkona tworzy ciekawą mieszankę pagan folku i metalu, a w śpiewanych po rosyjsku piosenkach, nawiązuje do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc.


https://www.arkona-russia.com/
https://www.facebook.com/arkonarussia/
https://www.youtube.com/watch?v=SgXlUxDGFvU


DALRIADA (Węgry) folk metal:


Poza gatunkiem muzycznym węgierska Dalriada dzieli z Týr rok powstania. O ile jednak kapela z Wysp Owczych krótko po powstaniu ostro ruszyła z kopyta, Madziarzy tak naprawdę na poważnie zabrali się za tworzenie muzyki w 2003 roku.


Główną pozycję na scenie w siedmioosobowej formacji zajmuje wokalistka Laura Binder (gra także na skrzypcach i flecie) oraz András Ficzek (wokal, gitara). Z Týr i Arkoną muzycy Dalriady znają się bardzo dobrze, bo mieli okazję już wspólnie występować, również w Polsce. Śpiewają po węgiersku, czerpiąc z węgierskich legend i poematów, choć źródła nazwy zespołu znajdują się na Wyspach Brytyjskich. Warto dodać, że w folk metalu w wykonaniu Węgrów, pierwiastek metalowy jest bardzo silnie obecny, agresywny i jednocześnie mocno melodyjny. Jeśli ktoś chciałby poszaleć w circle picie do folkowo-metalowego grania, trudno będzie o lepszą okazję niż koncert Dalriady.


https://dalriada.hu/
https://www.facebook.com/Dalriadahu/
https://www.youtube.com/watch?v=9F7b4skyUy4


VARANG NORD (Łotwa) folk metal:


Varang Nord to wykonująca folk metal łotewska formacja, która powstała w 2014 roku na terenie dawnych Inflant, w drugim co do wielkości mieście Łotwy, Dyneburg (po łotewsku Daugavpils) nad Dźwiną (łot. Daugava). Najwięcej jest tam Rosjan, potem Łotyszy, a na trzecim miejscu, jeśli chodzi o narodowości, są Polacy.
Kapela składa się z czterech panów i dwóch pań. Wszyscy są miłośnikami chłodnych okolicznych lasów, dawnych bóstw, którym składano krwawe ofiary, szalonych imprez z niekończącym się strumieniem ciemnego piwa i głośnych śpiewów. Muzycznie Varang Nord to deathmetalowe riffy, epickie śpiewy, melodyjne partie akordeonu.


Już w roku powstania kapeli ukazała się zaśpiewana po rosyjsku EP-ka "Fire Of The North". Potem były jeszcze kolejna EP-ka i dwa duże albumy, ale najważniejszym wydarzeniem w historii Varang Nord było zwycięstwo w 2019 roku na Wacken Metal Battle.


https://www.facebook.com/varangnord/
https://www.youtube.com/watch?v=smwaCH1fHeg


Zagrają:
TYR (Wyspy Owcze) folk metal
ARKONA (Rosja) pagan folk metal
+
Dalriada (Węgry) folk metal
Varang Nord (Łotwa) folk metal


Kiedy: 17 września (czwartek)
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skrażyńskiego 1
Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty dostępne będą w sprzedaży od 25 marca, od godz.: 11:00 na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Zapraszają


Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

informacje o biletach

Kiedy: 17 września (czwartek)

Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skrażyńskiego 1

Bilety: 90 zł - przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty dostępne będą w sprzedaży od 25 marca, od godz.: 11:00 na:

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

Link do biletów: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/tyr-arkona/