Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Borknagar + Saor, Can Bardd
22 / 11 / 2020 — 18:00

Borknagar + Saor, Can Bardd

otwarcie bram: 18:00 start koncertu: 19:00

Borknagar wystąpi jesienią w Warszawie i Krakowie! W roli supportu: Saor i Can Bardd.


Norweski Borknagar zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo – „True North” w listopadzie 2019 roku. Jedenasty album grupy ukazał się nakładem wytwórni Century Media Records, a dwa koncerty w Polsce będą częścią trasy promującej tę płytę.


U boku grupy zaprezentuje się także szkockie Saor oraz młode trio Can Bardd ze Szwajcarii.


Borknagar i ich goście wystąpią wspólnie już 21 listopada w warszawskiej Hydrozagadce oraz 22 listopada w klubie Kwadrat, w Krakowie.


Bilety na koncerty są już dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


--


[PL] Uwaga! Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. sklep.knockoutprod.net oraz eventim.pl!


[ENG] Attention! Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are sklep.knockoutprod.net and eventim.pl.


--


BORKNAGAR (Norwegia) black metal, folk metal:


Jak znakomicie można połączyć black metal z elementami folkowymi, jak z czasem dodawać coraz ciekawsze elementy do blackowego fundamentu? Powstały w 1995 roku z inicjatywy Øysteina G. Bruna norweski Borknagar zawarł odpowiedzi na te pytania w swojej muzyce. Lider grupy ma również dar doskonałego dobierania współpracowników, którzy dodają utworom w wersjach studyjnych bądź live ciekawych barw. Dość powiedzieć, że przez Borknagar przewinęli się (na płytach i/lub koncertach) muzycy z Gorgoroth, Emperor, Enslaved, Ulver, czy z bardziej współczesnych ze znakomitego norweskiego Leprous.


Øystein G. Brun wciąż prowadzi Borknagar pewną ręką, od lat częściej spoglądając w stronę krainy łagodności i piękna niczym norweskie krajobrazy niż w piekielne czeluście. Wytrwale sekunduje mu od 1999 roku klawiszowiec i wokalista Lars Nedland, znikający i powracający do składu basista i wokalista ICS Vortex, który przygodę z Borknagar zaczynał w roku 1997, a także najmłodsi stażem bębniarz Bjørn Dugstad Rønnow oraz gitarzysta Jostein Thomassen.


https://www.borknagar.com/


https://www.facebook.com/borknagarofficial/


https://youtu.be/NAKWe0DkBsE


SAOR (Szkocja) black metal, atmosferyczny folk:


Jest całkiem prawdopodobne, że jedną z inspiracji dla Andy'ego Marshalla do stworzenia w 2012 roku zespołu Saor był film "Braveheart" Mela Gibsona. Epicki obraz pokazuje zarówno dążenie Szkotów do wolności pod przywództwem Williama Wallace'a, jak i surowe piękno górskiego, szkockiego krajobrazu.


Saor po szkocku i gaelicku oznacza wolność. Andy korzysta z niej podczas komponowania i miesza ostry black metal z folkowymi tematami, atmosferycznym rockiem oraz melodyjnymi ilustracjami w kompozycjach, które zwykle przekraczają 10 minut długości. Na albumach takich utworów jest zazwyczaj cztery lub pięć, bo Marshall stara się nie zanudzić słuchacza, a raczej zostawić go z uczuciem niedosytu. W studiu sam obsługuje wszystkie instrumenty. Na żywo korzysta ze wsparcia czterech muzyków, wśród których jest również skrzypek. Wspaniale odmalowują na żywo piękno szkockiej natury, opowiadają o historii, tradycjach i poezji dawnej Szkocji. Na trasie w 2020 roku muzycy promują wydany rok wcześniej album "Forgotten Paths", na którym gościnnie pojawił się między innymi Neige z Alcest.


https://www.saormusic.com/


https://www.facebook.com/saorofficial/


https://www.youtube.com/watch?v=W9bMRTvmvQQ


AN BARDD (Szwajcaria) folk metal, atmosferyczny black metal:


Kiedy Malo Civelli zakładał w 2016 roku zespół Can Bardd, miał zaledwie 18 lat. Aż nie chce się w to wierzyć, kiedy posłucha się pierwszych kompozycji szwajcarskiego duetu, który uzupełnia perkusista Dylan Watson. Przebija z nich bowiem wielkie osłuchanie, muzyczna erudycja, inteligencja oraz wspaniałe wyważenie proporcji. Malo kocha zarówno akustyczne, pachnące folkiem dźwięki, jak i rozciągnięte w czasie black metalowe ataki. Ciężar i agresja spotykają się na płytach Can Bardd z melodią i szybującymi w przestrzeni pasażami.


Szwajcarski zespół dość szybko wkupił się w łaski fanów. Poprzez koncerty, a przede wszystkim świetne albumy, jak choćby wydany w 2019 roku "The Last Rain".


https://www.facebook.com/CanBardd/


https://www.youtube.com/watch?v=bqXYNo3dQ2I


Zagrają:


BORKNAGAR (Norwegia) black metal, folk metal
+
SAOR (Szwecja) black metal, atmosferyczny folk
CAN BARDD (Szwajcaria) folk metal, atmosferyczny black metal


Kiedy: 22 listopada (niedziela) 2020


Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu


Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty są już dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza


Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net


https://www.facebook.com/productions.knock.out


https://www.instagram.com/knockoutprod

informacje o biletach

Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu


Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty są już dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/borknagar/