Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Haken
27 / 02 / 2019 — 18:30

Haken

otwarcie bram: 18:30 start koncertu: 19:30

Vola oraz Bent Knee wystąpią przed Haken w Krakowie


Już 27 lutego w krakowskim Klubie Kwadrat wystąpi zespół Haken. Grupa z Londynu przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album „Vector”. Właśnie poznaliśmy nazwy dwóch zespołów, które zaprezentują się tego wieczoru przed Brytyjczykami.
Zanim na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru z Haken, publiczność zgromadzoną w klubie Kwadrat rozgrzeją występy Vola oraz Bent Knee. Obydwa zespoły zaprezentują się na całej trasie koncertowej w roli gości specjalnych.
Bilety kolekcjonerskie na koncert Haken w Krakowie dostępne na: https://sklep.knockoutprod.net.


HAKEN (Wielka Brytania) progmetal:


Ten zespół polscy fani połączenia rocka progresywnego z metalem znają już bardzo dobrze, bo brytyjski Haken miał już okazję gościć w naszym kraju i zachwycić umiejętnościami. Dla tych, którzy z tą nazwą stykają się po raz pierwszy garść podstawowych informacji o kapeli.
Haken powstał w Londynie w 2007 roku i założony został przez trzech szkolnych kolegów zafascynowanych Dream Theater, Rush, King's X, czy Devinem Townsendem. Do dziś z trójki w składzie pozostała dwójka – gitarzysta i klawiszowiec Richard Henshall oraz wokalista Ross Jennings. Z twórczości swoich idoli wyciągnęli esencję, dodali do niej nieco więcej mocy, skupili się mocno na tworzeniu aury kompozycji i postanowili zaprezentować swoją muzykę światu.
Świat kupił propozycję Anglików. A muzycy nie próżnowali. Samych dużych płyt nagrali w ciągu 11 lat pięć, do tego dochodzą demo, single, EP-ka, materiał koncertowy oraz mnóstwo koncertów w różnych częściach świata. Na talencie Haken poznali się spece z jednej z największych i najważniejszych wytwórni dla rocka progresywnego i progmetalu z Inside Out (nagrywa dla niej, chociażby nasz Riverside).
Kolejna wizyta Haken w Polsce połączona będzie z promocją płyty "Vector" (premiera pod koniec października 2018).
Sprawdź, jeśli lubisz: Threshold, Leprous, Pain Of Salvation, Devin Townsend, Riverside...


https://www.hakenmusic.com


https://www.facebook.com/HakenOfficial


https://www.youtube.com/watch?v=PMzgh_1j838


VOLA (Dania) atmosferyczny rock, rock progresywny:


Nie tak dawno nawiedzili Polskę wraz z Monuments, a jeszcze wcześniej Vola z Kopenhagi otwierała u nas występ Katatonii. Po raz kolejny zawita do nas ze szwedzkim perkusistą Adamem Janzim na pokładzie (eks-The Drake Equation). Pozostała trójka muzyków to: Asger Mygind (gitara, wokal), Martin Werner (klawisze, programowanie), Nicolai Mogensen (gitara basowa).
Vola za podstawę swojej muzyki wzięła dźwięki okołoprogresywne i atmosferyczno-rockowe. Muzycy nie ukrywają jednak, że oprócz Stevena Wilsona i Devina Townsenda, słuchają także Pink Floyd, Rammstein i Meshuggah, elektronikę industrial oraz ekstremalnego metalu. Spora część z tych inspiracji daje się wychwycić w kompozycjach kapeli. Znakomicie ten koktajl smakuje na żywo. Vola zachwyciła między innymi na ProgPower w USA i Euroblast w Kolonii.
Wystartowali wydawniczo od dwóch EP-ek, by w 2016 roku doczekać się premiery dużej płyty "Inmazes". W 2018 roku nakładem Mascot Records ukazał się drugi album formacji "Applause Of A Distant Crowd". Mastering płyty wykonał Andy VanDette (Porcupine Tree, Steven Wilson, Devin Townsend, David Bowie).
Sprawdź, jeśli lubisz: Disperse, Monuments, TesseracT, Textures, Meshuggah, Soilwork...


https://www.volaband.com


https://www.facebook.com/volaband


https://www.youtube.com/watch?v=oV71YZluVQc


BENT KNEE (USA) rock alternatywny, art rock:


Pochwały pod ich adresem wygłaszały prestiżowe i niemuzyczne ze swej natury "The Wall Street Journal" i "The Boston Globe". Do chóru dołączyły później BBC i NPR. Na pochwały z całą pewnością bostoński sekstet Bent Knee zasłużył. Powstały w 2009 roku zespół deklaruje w pierwszych słowach swej biografii, że nie zna żadnych granic. Nieco dalej deklaruje nieco dokładniej, że chce przesuwać granice rocka i popu.
Za przesuwanie granic biorą się od niemal dekady: Ben Levin (gitara), Chris Baum (skrzypce), Courtney Swain (wokal, klawisze), Gavin Wallace-Ailsworth (perkusja), kolejna kobieta w zespole, Jessica Kion (gitara basowa) oraz Vince Welch (produkcja, projektowanie dźwięku). Artyści swoje wysokie umiejętności przekładają na kompozycje pełne pięknych, bogatych melodii oraz mnóstwa wstawek. Nie ma jednak przerostu formy nad treścią. Są wszechstronni i być może z tego powodu na swoją pożegnalną trasę po USA w karierze, zabrali niezapomniani The Dillinger Escape Plan. Pełną paletę barw Bent Knee można podziwiać na wydanym w 2017 roku albumie "Land Animal", płycie o zachodzących na świecie przemianach. Do czego/kogo ich porównać? Niełatwe to zadanie. Jeden z recenzentów napisał o Bent Knee: "Wyobraźcie sobie, że Kate Bush została wokalistką The Mars Volta". I kto wie, czy nie jest bliski prawdy.
Sprawdź, jeśli lubisz: Anathema, Devin Townsend, Porcupine Tree, King Crimson, muzyka filmowa...


https://www.bentkneemusic.com


https://www.facebook.com/BentKneeMusic


https://www.youtube.com/watch?v=44juYfgipU4


Zagrają:
HAKEN (Wielka Brytania) progmetal
+
Vola (Dania) atmosferyczny rock, rock progresywny
Bent Knee (USA) rock alternatywny, art rock


Kiedy: 27 lutego (środa) 2019


Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu


Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncert dostępne na:


https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


https://www.eventim.pl


Zaprasza
Knock Out Productions

http://www.knockoutprod.net


https://www.facebook.com/productions.knock.out


https://www.instagram.com/knockoutprod

Informacje o biletach

Bilety: 65 zł – przedsprzedaż, 75 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)

https://www.eventim.pl