Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Illusion Akustycznie
23 / 03 / 2024 — 19:00

Illusion Akustycznie

otwarcie bram: 19:00 start koncertu: 20:00

Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Wkrótce dołączył do nich Jarek Śmigiel (bas). W drugiej połowie 1992 r. zagrali kilka koncertów w Niemczech, a w maju 1993 r. zwyciężyli w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in. Ich kariera zaczęła nabierać tempa – zagrali na festiwalach: Jarocin, Żarnowiec, czy Gampel w Szwajcarii.


Debiutancki album zespołu – zatytułowany po prostu „Illusion” – znalazł się w sklepach w listopadzie 1993 r. Rok później ukazał się drugi krążek „Illusion 2”, za który Lipnicki został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii „najlepszy wokalista”. Kolejny album „Illusion 3” miał premierę w listopadzie 1995 r. Płyta oraz ponownie Lipnicki zostali nominowani do Fryderyków. Pierwsze trzy krążki osiągnęły status złotych.


W 1996 roku Illusion ruszył w trasę koncertową, której fragmenty trafiły na wydany w październiku tego samego roku koncertowy album „Illusion 4 – Bolilol Tour”. W 1998 r. Illusion wrócił do studia i wydał swoją piątą płytę – „Illusion 6″.
NIEOCZEKIWANA DECYZJA
Po siedmiu latach wspólnego grania, będąc u szczytu popularności, Illusion nieoczekiwanie zawiesił działalność. 14 listopada 1999 r. w gdańskim klubie „Kwadratowa” zagrał swój pożegnalny koncert, po czym każdy z członków zespołu poszedł w swoją stronę.
PRÓBY REAKTYWACJI
W grudniu 2008 r., po dziewięciu latach nieobecności, legendarna trójmiejska formacja zagrała koncert we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia przez dziewięciotysięczną publiczność, zespół zniknął ze sceny na kolejne trzy lata.


W 2011 r. Illusion zaskoczył fanów składanką „The Best Of”, na której – poza największymi hitami zespołu – znalazły się dwa nowe kawałki „Solą w oku” i „Tron”. Jesienią zespół zagrał trzy koncerty: w gdańskiej Ergo Arenie, warszawskim Torwarze i katowickim Spodku.

Informacje o biletach

23

marca

19:00

od 99zł

Kup bilet
Bilety z systemu Going.