Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
INSOMNIUM
21 / 11 / 2019 — 19:00

INSOMNIUM

otwarcie bram: 19:00 start koncertu: 19:30

Insomnium na dwóch koncertach w Polsce


W roli supportów: The Black Dahlia Murder oraz Stam1na


Knock Out Productions prezentuje dwa koncerty Insomnium w Polsce!


Insomnium wystąpi w naszym kraju późną jesienią 2019 roku. Finowie pracują obecnie nad swoim ósmym albumem studyjnym, który ma się ukazać jesienią 2019 roku, nakładem Century Media Records. W roli supportów zaprezentują się zespoły The Black Dahlia Murder oraz Stam1na.
Twórczość amerykańskiej formacji The Black Dahlia Murder, wieńczy album „Nightbringers”, wydany w 2017 roku przez wytwórnię Metal Blade Records. Stam1na wydała swój ósmy album – „Taival”, z ramienia Sakara Records w październiku 2018 roku, a twórczość muzyków charakteryzuje sztuka wyłącznie w języku fińskim.


Insomnium, The Black Dahlia Murder oraz Stam1na, zaprezentują się w Polsce 21 listopada, w krakowskim klubie Kwadrat oraz dzień później – 22 listopada 2019, we wrocławskiej Pralni.


Bilety dostępne już w sprzedaży na: https://sklep.knockoutprod.net


INSOMNIUM (Finlandia) melodyjny death metal:


Czołowy reprezentant fińskiego melodyjnego death metalu, grupa Insomnium, to realizacja artystycznej wizji, która mniej więcej w połowie lat 90. zrodziła się w głowie gitarzysty i wokalisty Ville Frimana. Podzielali ją Markus Hirvonen (perkusja) i Niilo Sevänen (wokal, gitara basowa), którzy w 1997 roku stworzyli trzon zespołu i stanowią go do dziś.
Melodyjny death metal to oczywiście tylko jeden ze składników muzyki Finów. Insomnium nie stroni także od klimatów ilustracyjnych, elementów rocka progresywnego, a także ciężarowych wstawek rodem prosto z doom metalu. Styl przez ponad 20 lat istnienia był przez muzyków dopieszczany, podobnie brzmienie. Klimatycznie czasami jest w Insomnium baśniowo i pięknie, ale bywa też bezlitośnie i brutalnie.


Na pewno formuła ta sprawdza się znakomicie i doczekała się docenienia. W Finlandii albumy kapeli od 2009 roku lądują w pierwszej dziesiątce zestawienia płyt, a pochodzący z 2016 roku "Winter's Gate", dotarł do szczytu listy. Świetnie Insomnium wypada na koncertach, o czym niejednokrotnie mogli się przekonać polscy fani.


Sprawdź, jeśli lubisz: Omnium Gatherum, Amorphis, Swallow The Sun…
http://www.insomnium.net/
https://www.facebook.com/insomniumofficial/
https://youtu.be/vBZ5SLJmfdw


THE BLACK DAHLIA MURDER (USA) melodyjny death metal:


Stan Michigan był lub jest domem wielu legendarnych wykonawców. Tam zaczynali MC5, The Stooges, Eminem, Ted Nugent, by wymienić tylko kilku twórców. W znajdującym się w tym stanie Detroit, kultowy reżyser Jim Jarmusch osadził akcję swego niesamowitego filmu "Tylko kochankowie przetrwają". Tam też w 2001 roku narodziła się formacja The Black Dahlia Murder, dziś będąca czołową siłą amerykańskiego melodyjnego death metalu.
Motorem napędowym zespołu są dwaj jego założyciele, Trevor Strnad (wokal) i Brian Eschbach (gitara). Od 2012 roku wspierają ich basista Max Lavelle oraz bębniarz Alan Cassidy. Najmłodszym nabytkiem jest gitarzysta Brandon Ellis, który dołączył do TBDM w 2016 roku. O popularności zespołu w USA niech świadczy fakt, że od 2009 roku każda jego płyta znajdowała się w Top 50 prestiżowego notowania albumów Billboard Top 200. Najlepiej poradziła sobie "Ritual" z 2011 roku, która doszła do pozycji 31.
Muzyka The Black Dahlia Murder to świetna mikstura klimatów At The Gates, Carcass, Morbid Angel, a także wpływów Pantery oraz takich klasyków metalu, jak Iron Maiden, czy Judas Priest. O popularności kapeli z Michigan świadczy również to, że jej stronę na Facebooku śledzi ponad 1 mln fanów!
Sprawdź, jeśli lubisz: At The Gates, Dissection, Carcass…
http://www.tbdmofficial.com/


https://www.facebook.com/theblackdahliamurderofficial/


https://youtu.be/voxtdphvP5k


Zagrają:


INSOMNIUM (Finlandia) melodyjny death metal
+
The Black Dahlia Murder (USA) melodyjny death metal
Stam1na (Finlandia)


Kiedy: 21 listopada (czwartek) 2019


Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu


Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty dostępne na:


https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza
Knock Out Productions


http://www.knockoutprod.net


https://www.facebook.com/productions.knock.out


https://www.instagram.com/knockoutprod

informacje o biletach

Bilety:  90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)