Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Marek Dyjak - Studencki Festiwal Piosenki
16 / 10 / 2020 — 19:00

Marek Dyjak - Studencki Festiwal Piosenki

otwarcie bram: 19:00 start koncertu: 20:00

Marek Dyjak gościem Studenckiego Festiwalu Piosenki! Artysta zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty "Piękny instalator".


"Piękny instalator" to tytuł albumu Marka Dyjaka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki, do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza, tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.


Jak sam mówi "Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona". Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawi się także Renata Przemyk, oraz Zosia Hiszpańska młoda skrzypaczka, grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.


Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi "Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja."
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga, oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część Jego zespołu.


Kiedy: 16.10.2020
Gdzie: Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Informację o biletach wkrótce

informacje o biletach

Kiedy: 16.10.2020

Gdzie: Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1

Informację o biletach wkrótce

16

października

19:00

od 60zł

Kup bilet
Bilety z systemu Going.