Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Mulatu Astatke
19 / 05 / 2021 — 19:00

Mulatu Astatke

otwarcie bram: 19:00 start koncertu: 20:00

Światowej sławy jazzman Mulatu Astatke wraca do Polski z trzema koncertami.


Przez wielu nazywany ojcem chrzestnym ethio-jazzu. Jeden z wielkich mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej, Mulatu Astatke, powraca do Polski, aby zagrać trzy koncerty m.in w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.


Astatke to multiinstrumentalista (potrafi grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych oraz strunowych) i utalentowany kompozytor. Urodzony w Etiopii Artysta szkolił się w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie, gdzie zaczął łączyć jazz i muzykę latynoską z muzyką swojej ojczyzny. Jego współpraca z wieloma popularnymi etiopskimi artystami jako muzyk i aranżer, była zalążkiem gatunku muzycznego, znanego obecnie jako ethio-jazz.


Międzynarodową gwiazdą stał się dopiero po sześćdziesiątce, dzięki wznowieniu serii albumów "Ethiopiques". W tym samym czasie nagrał również siedem utworów do filmu Jima Jarmuscha "Broken Flowers", które przyniosły mu sympatię kinomanów na całym świecie.
Po dziś dzień jego twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów, a sample jego utworów wykorzystują takie światowe gwiazdy jak Kanye West, Nas czy Damian Marley.


Posłuchaj:


Mulatu Astatke - Bergen Jazzforum
youtu.be/RsEYDKj3Z9w


Mulatu Astatke najczęściej występuje na scenie prowadząc swój zespół zza wibrafonu i bębnów conga. Tworzy muzykę naznaczoną tanecznością i afrykańskim groovem, która jest nośnikiem niezwykle pozytywnej energii oraz ogniwem łączącym kontynenty i pokolenia.


Artysta wystąpi:


18 maja 2021- Warszawa


19 maja 2021- Kraków


20 maja 2021- Poznań

Informacje o biletach

Bilety w cenie 89 zł

Bilety dostępne w sprzedaży  bit.ly/MulatuAstatke21Wwa

19

maja

19:00

od 89zł

Kup bilet
Bilety z systemu Going.