Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Noc Teatrów 2024
15 / 06 / 2024 — 16:00

Noc Teatrów 2024

otwarcie bram: 16:00 start koncertu: 16:30

Serdecznie zapraszamy do Klubu Kwadrat na nasz spektakl "Żywot Zyzanny", reż. Aleksandry Skorupy, który zagramy w ramach tegorocznej Nocy Teatrów!


Opis spektaklu:
„Żywot Zuzanny” to odważna interpretacja klasycznego dzieła Denis Diderota „Zakonnica”. Współczesna adaptacja przenosi widza do Francji XXI wieku, gdzie główna bohaterka, Zuzanna, wyrusza na osobistą drogę krzyżową, napotykając na swojej ścieżce postaci determinujące jej los.


Akcja rozpoczyna się w mistycznym, lecz opresyjnym środowisku klasztoru, gdzie Zuzanna, młoda i nieufna wobec konwencji, wkracza w świat życia zakonnego. Jednakże, zamiast znaleźć w nim spokój ducha, odkrywa serię nieprawości, korupcji i nadużyć. Jej duchowa droga wkrótce przekształca się w walkę z systemem, który próbuje ją uciszyć i zatrzymać.
Niektórzy bohaterowie są jej wsparciem, inni stanowią przeszkodę lub wręcz wrogość. Przykład zgorzkniałego księdza, który utracił wiarę i jest symbolem hipokryzji kościelnej.


Spektakl to głęboka refleksja nad kondycją współczesnego społeczeństwa, jego wartościami i duchowymi poszukiwaniami. Przez pryzmat dramatu osobistej historii bohaterki, widz ma okazję zastanowić się nad własnymi wartościami i przekonaniami, oraz nad rolą, jaką każdy z nas może odegrać w kształtowaniu lepszego świata.


Czas trwania spektaklu: 90 min


Strona z programem wszystkich wydarzeń Noc Teatrów 2024:


https://krakowskienoce.pl/noc.../283313,0,1,program.html

Informacje o biletach

Wstęp jest darmowy!


Obowiązuje rezerwacja miejsc:

tel. +48 784 915 578

e-mail: [email protected]