Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
Taake, Kampfar + Necrowretch
06 / 01 / 2022 — 18:30

Taake, Kampfar + Necrowretch

otwarcie bram: 18:30 start koncertu: 19:00

Trasa Taake i Kampfar przełożona na 2022 rok


„Nothern Alliance Tour” ponownie przesunięte ze względów bezpieczeństwa!
W związku z zagrożeniem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, cała trasa Taake, Kampfar oraz Necrowretch została ponownie przeniesiona.
Zespoły zaprezentują się w Polsce w terminach: 6 stycznia 2022 roku w krakowskim Kwadracie oraz 23 stycznia 2022 roku we wrocławskim klubie Pralnia.


Zachęcamy wszystkich do zachowania biletów na nowe daty koncertów, jednak ze względu na
powyższe zmiany, umożliwiliśmy także dokonywanie zwrotów w miejscu ich zakupu.


Osoby, które chcą zwrócić wcześniej zakupiony bilet, proszone są o wysłanie wiadomości na
adres mailowy: kasia@knockoutprod.net wraz z informacją o numerze zamówienia.


Knock Out Productions zaprasza na dwa koncerty Taake oraz Kampfar!


Ostatnie wydawnictwa norweskiego Taake to album "Kong Vinter" z 2017 roku oraz box "7 Fjell" z siedmioma pierwszymi płytami grupy w formie picture disców (2018, Dark Essence Records). Grupa obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności, a jubileusz świętować będzie w europejskiej trasie z Kampfar!


Na wiosennych koncertach Kampfar będzie promować album „Ofidians Manifest”, który ukazał się w maju ubiegłego roku (Indie Recordings). W roli supportu wystąpi Necrowretch. Francuzi zaprezentują w lutym swoją najnowszą, czwartą produkcję - „The Ones From Hell” (Season Of Mist).


--


[PL] Uwaga! Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. sklep.knockoutprod.net oraz eventim.pl!


[ENG] Attention! Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are sklep.knockoutprod.net and eventim.pl.


--


TAAKE (Norwegia) black metal:


W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth.


Hoest zalicza się do tych, którzy nie mają zwyczaju owijać w bawełnę, czym niejednokrotnie wpędzał się w kłopoty. Słynne są już bojkoty koncertów Taake w USA przez Antifę, co doprowadziło do ich odwołania, czy o parę lat wcześniejszy występ w Niemczech, na którym Norweg miał namalowaną na torsie swastykę. Antyislamski tekst "Orkan" również mu nie pomógł, a być może nawet uniemożliwił otrzymanie Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, do którego Taake nominowano w 2012 roku.


Można różne rzeczy mówić o liderze Taake, ale na pewno nie to, że nie jest autentyczny i że nie wierzy w to, co robi. Od początku jest konsekwentny w kroczeniu lewą stroną ścieżki, umiłowaniu norweskich chłodów, skąpanych w ciemnościach lasów. Hoest jest też pracowity. Taake ma na koncie ponad 20 wydawnictw (demo, EP-ki, splity, płyty).


https://www.facebook.com/taakeofficial/
https://www.youtube.com/watch?v=OAIIbnrYC7Q


KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal:


W 2019 roku zasłużonej norweskiej załodze Kampfar stuknęło 25 lat na scenie. Zespół w 1994 roku założył Dolk, który najpierw pełnił w nim obowiązki perkusisty, a od roku 2003 koncentruje się wyłącznie na byciu frontmanem. Muzyk od zawsze fascynował się mitologią nordycką i historią swojego kraju oraz rdzenną muzyką z Norwegii - naturą. W tym zainteresowaniu przypominał swojego wielkiego poprzednika z sąsiedniej Szwecji, Bathory.


Kampfar może nie wymienia się w pierwszym zdaniu rozmowy o norweskim black metalu, ale jest to formacja ceniona przez fanów, nagrywająca płyty na równym, co najmniej dobrym poziomie. Co więcej, została nawet doceniona przez branżę muzyczną w Norwegii. Za album "Profan" (2015) Kampfar otrzymał Spellemannprisen, czyli norweski odpowiednik Grammy. Rok swojego 25-lecia Norwegowie uczcili wydaniem wysoko ocenionego albumu "Ofidians Manifest". Dodajmy, że Dolka na scenie wspierają: basista Jon Bakker, perkusista Ask oraz gitarzysta Ole Hartvigsen.


http://www.kampfar.com/
https://www.facebook.com/kampfarofficial/
https://www.youtube.com/watch?v=49KDDs3ZDJs


Zagrają:


TAAKE (Norwegia) black metal
,KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal + Necrowretch (Francja) satanic black/death metal


Kiedy: 6 stycznia (czwartek) 2022


Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu


Organizator: Knock Out Productions

Informacje o biletach

Bilety na koncert dostępne są już na:

https://sklep.knockoutprod.net


ebilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/taake/