Kraków, ul.Skarżyńskiego 1
Godziny otwarcia:
pon - sob: 16:00 - 00:00*
* harmonogram nie obowiązuje podczas imprez
VILLE VALO
15 / 02 / 2023 — 18:00

VILLE VALO

otwarcie bram: 18:00 start koncertu: 19:00

VILLE VALO
WOKALISTA HIM, WYDAJE NOWY SINGIEL „LOVELETTING” ORAZ WYRUSZA W TRASĘ


Debiutancki album VV NEON NOIR ukaże się na początku 2023 roku, promować go będzie trasa VV po Europie i Ameryce Północnej.
„Loveletting” będzie dostępny na wszystkich platformach cyfrowych o północy, a oficjalny klip wideo pojawi się jutro o 17:00 w serwisie YT.


KONCERTY W POLSCE  • 14.02.2023 – WARSZAWA – HYBRYDY

  • 15.02.2023 – KRAKÓW – KLUB KWADRAT


BILETY W SPRZEDAŻY OD 11 KWIETNIA 2022 - NA LIVENATION.PL


Ville wyjaśnia: „Choć obrzędy pogrzebowe dla HIM były zabawne, zajęło mi więcej niż kilka księżyców, aby wylizać moje rany w cieniu Heartagramu i znaleźć pretekst, by znowu brzdąkać i nucić. W końcu postanowiłam założyć smycz na mojego ukochanego czarnego psa i zamiast na siebie szczekać, zaczęliśmy razem wyć. Tak narodziło się Loveletting”.
Debiutancki album VV „Neon Noir” ma ukazać się na początku 2023 roku; należeć on będzie do tego samego opuszczonego świata nieszczęścia i kaprysów, który kiedyś został poczęty i zarządzany przez Valo w HIM. Teraz jednak VV przybywa z dodatkowymi zniuansowanymi, pięknymi nutami niczym dobrze dojrzewający Cabernet.
Ville dodaje: „Artystycznie rzecz biorąc, główną różnicą między HIM i VV jest dodatkowa linia w Heartagramie, ale cóż to za znakomita linia! To jakby The Mamas and The Papas przebrani za Metallicę byli drodze na imprezę Halloweenową w Studio 54 , a kto nie chciałby być tego świadkiem?
Dalsze szczegóły dotyczące Neon Noir zostaną ujawnione w odpowiednim czasie. Podczas oczekiwania na nie, fani są zaproszeni na koncerty VV, które odbędą się w przyszłym roku w Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.
Trasa rozpocznie się, jakże by inaczej, w Helsinkach w Finlandii w 2023 r., dotrze do Wielkiej Brytanii w marcu, a następnie do Ameryki w kwietniu.


O VILLE VALO
W odmętach historii alternatywnego rocka XXI wieku jest niewielu artystów, którzy rzucają dłuższy lub bardziej osobliwy cień niż fiński pionier Love Metalu, Ville Valo. W końcu jego zespół HIM z łatwością zaliczał się do najbardziej kultowych i nietypowych grup tysiąclecia. Gorliwie czczona lub radośnie oczerniana, ale niemożliwa do zignorowania, ich muzyka pozostawiła niezatarty ślad wśród fanów na całym świecie. Szkarłatne litery oznaczały „Jego Piekielną Mość”. Jako założyciel opowiadał się za czymś zachwycającym, niezgodnym ze status quo. „Mieliśmy tylko nadzieję, że chwilowo przekierujemy przepływ krwi hard rocka z dolnych regionów w stronę serca”, wspomina Ville Valo, wokalista, autor tekstów i motor napędowy HIM. Sądząc po obecności Heartagramu w każdym opisie muzyki tego tysiąclecia, jest oczywiste, że mu się udało.
Zainspirowany przez wszystkich, od Poego po Bukowskiego i zabarwiony upodobaniem do perfumowanego sabatańskiego mroku, kreatywny kochanek Valo wyprodukował osiem definiujących epokę wydawnictw studyjnych i sprzedał ponad dziesięć milionów płyt, nie zapominając o nominacji do nagrody Grammy, niezliczonych okładkach magazynów, pochwałach krytyków i uwielbieniu pokolenia. Nic więc dziwnego, że wiadomość o pożegnalnej trasie w 2017 roku została przyjęta z szokiem i niedowierzaniem wśród wielbicieli i rozpoczęła niekończące się spekulacje na temat tego, co lub kto miałby objąć aksamitny płaszcz…

Informacje o biletach

BILETY:

Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy rozpocznie się 9 kwietnia o 10:00

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 10 kwietnia 10:00

Ogólna sprzedaż rozpocznie się  11 kwietnia na LiveNation.pl o 10:00

Dodatkowe informacje na LiveNation.pl

Fiński pionier Love Metalu, Ville Valo – występujący jako VV, 8  kwietnia wyda nowy singiel „Loveletting”. Pochodzi on z nadchodzącego, debiutanckiego albumu VV - Neon Noir.

15

lutego

18:00

???zł

Informacje o biletach